Bitcoin vadeli işlemlerine yönelik toplam açık Pozisyon (OI) 13 Şubat'ta 5 milyar doları aştı. Açık pozisyon henüz ödenmemiş vadeli işlem sözleşmelerinin değerini ifade eder.

Bitcoin vadeli işlemlerine yönelik toplam açık Pozisyon (OI) 13 Şubat'ta 5 milyar doları aştı. Açık pozisyon henüz ödenmemiş vadeli işlem sözleşmelerinin değerini ifade eder. Açık pozisyon oranındaki artış, piyasaya daha fazla para aktığını ve trader'ların temeldeki oynaklığın kısa vadede bir artış beklediklerini göstermektedir.

Seyşeller'de kurulan bir kripto para vadeli işlem yeri olan BitMEX, şu anda 1,6 milyar dolarlık en büyük açık pozisyon oranına sahip; toplamın yaklaşık % 31.0'ı şu an orada. BitMEX'in hakimiyeti son aylarda azaldı ve Kasım ayında % 44'ten düştü. BitMEX'i sırasıyla 1,4 milyar dolar ve 1 milyar dolar açık pozisyon ile Çin borsaları OKEx ve Huobi takip ediyor.

 CME şu anda Bitcoin vadeli işlemlerinde yaklaşık 312 milyon dolar açık pozisyon ile ticaret yapmak için en popüler beşinci mekan, Bakkt'da ise sadece 18 milyon dolar var. Block'un analisti Ryan Todd, CME’nin ürününe haftalık bazda kaydedilen toplam raporlanabilir trader'ların (+ 25BTC ticareti yapanlar) geçen ay kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığını kaydetti; en büyük 4 büyük yatırımcı arasında toplam açık pozisyon oranı şu anda tüm zamanların en düşük seviyelerinde.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ