Bitcoin bu hafta değerinin neredeyse yarısını kaybetti. Bununla birlikte, perakende yatırımcılara ek olarak, kurumsal sermaye akışı da muazzam olmuştur.

Bitcoin Vadeli İşlemlerinde OKEx’in 24 Saatlik Hacim Artışı, BitMEX

Bitcoin bu hafta değerinin neredeyse yarısını kaybetti. Bununla birlikte, perakende yatırımcılara ek olarak, kurumsal sermaye akışı da muazzam olmuştur ve bu durum, aşırı piyasa oynaklığı dönemlerinde bile Bitcoin'in türevler tablosu gözlendiğinde belirgindi.

Türev ekosistem için en son gelişmede, Malta merkezli borsa OKEx, Arthur Hayes liderliğindeki platformun BTC Vadeli İşlemleri hacminin artması ve cüce edilmesinden sonra uzun zamandır rakip BitMEX'i geçti.

OKEx, uzun zamandır alana hakim olan bir platform olan BitMEX'in neredeyse iki katı olan 12.12 milyar dolarlık bir hacim kaydetti. BitMEX'teki 24 saatlik BTC Vadeli İşlemleri hacmi, yazının yazıldığı sırada 6.20 milyar dolardı.

OKEx’in platformundaki işlem hacmi iki gün sonra 11 Mart'ta 1,3 milyar dolardan 5,18 milyar dolara yükseldi.

İlginç bir şekilde, OKEx 12 Mart'ta saat 12: 00'de sistem bakımı yapıldı. Kısa bir süre sonra platform faaliyetlerine devam etti, hacmi yükseldi ve BitMEX'in kapasitesini aştı. Ayrıca, BitMEX, 13 Mart'ta platformun isteklerinin gecikmesine neden olan bir gelişme olan bulut servis sağlayıcısıyla bir donanım sorunu yaşadı.

Mart ayında OKEx'in BTC Vadeli İşlemleri hacimleri açısından üç farklı durumda BitMEX'ten daha iyi performans gösterdiği bildirilmişti.

Ancak, Açık Pozisyon (OI) açısından, OKEx ikinci sırada yer alırken, onu Derebit ve Huobi izledi. Ayrıca, OKEx'teki OI bir süredir düşüş gösteriyor. Bir canlanmaya işaret etmesine rağmen, OKEx'teki OI bu yıl Şubat ayından sonra önemli ölçüde düştü.

 Öte yandan BitMEX, aynı zamanda büyük bir artış kaydetti. Bu, OKEx'teki trader'ların yeni pozisyonları açmak yerine mevcut pozisyonlarında işlem yaptıkları varsayımının bir göstergesiydi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ