Haziran ayında 100.000 BTCUSD opsiyonu sona eriyor, Bitcoin Vadeli İşlemleri'nde OI tüm zamanların en yüksek seviyesinde.

Bitcoin Vadeli İşlemlerinde Opsiyon İşlemleri En Yüksek Seviyede

Haziran ayında 100.000 BTCUSD opsiyonu sona eriyor, Bitcoin Vadeli İşlemleri'nde OI tüm zamanların en yüksek seviyesinde.

Haziran ayında sona eren muazzam sayıda opsiyon işlemi dikkatleri üzerine çekti. Bu sözleşmeler, BTCUSD'nin oldukça oynak olduğu Mart-Nisan ayları arasında gerçekleşti.

Açık pozisyon henüz karesi alınmamış pozisyon sayısını ifade eder. Bitcoin Options içindeki OI, Bitcoin’in gelecekteki fiyat hareketini tahmin ederek bir alıcı ve satıcı arasındaki ticaret anlamına gelir. Bu tür sözleşmelerin bir geçerlilik süresi vardır.

26 Haziran'da sona erecek olan aylık sözleşme en yüksek Açık pozisyon oranına sahip. Ancak, bir Boğa sinyali veya Ayı sinyali olarak karıştırılmamalıdır.

Bir Bitcoin analiz firması olan Skew tarafından derlenen veriler, aylık Haziran opsiyon seçeneğinin en fazla sayıda Açık sözleşmeye sahip olduğunu gösteriyor. Bu işlemlerin çoğu Nisan ayı başlarında gerçekleşti. BTCUSD'nin Mart ayında yaşanan felaket düşüşünden kurtarılmasından kısa bir süre sonra.

Vadeli İşlem sözleşmelerinde alım satım aşağıdaki avantajları sağlar:

Bir bakış açısına göre, birisinin 11 Mart'ta BTCUSD Haziran Vadeli İşlemleri'ne uzun sürdüğünü düşünün. BTCUSD'nin spot fiyatı 3.850 $ 'a kadar düştü.

Bu sözleşme, alıcıya 26 Haziran'da 8.000 $ karşılığında BTCUSD satın alma hakkı verecektir. Spot fiyat 9.800 $ olsa da, sözleşmenin alıcısı sözleşmeyi uygulayarak 8.000 $ karşılığında satın alabilir.

 Değişken piyasalar yatırım yapmaktan çok ticaret için daha uygundur. BTCUSD'nin en uçucu olduğu Mart ayında, birkaç yatırımcı Bitcoin satın almaktan uzak kaldı. Bitcoin tutmaya gerek kalmadan kar elde etmelerine izin veren BTCUSD Vadeli İşlemleri'nde işlem gördüler.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ