Bitcoin Vadeli İşlemler piyasası için gidiş zor oldu ve alana bir bakış size bunu söylüyor. Binance, Bitcoin türevleri değişim oyunundaki göreceli yavru kuş, şimdi sadece ticarette değil, aynı zamanda kurtarmada da paketi yönetiyor.

Bitcoin Vadeli İşlemleri

Bitcoin Vadeli İşlemler piyasası için gidiş zor oldu ve alana bir bakış size bunu söylüyor. Binance, Bitcoin türevleri değişim oyunundaki göreceli yavru kuş, şimdi sadece ticarette değil, aynı zamanda kurtarmada da paketi yönetiyor.

Skew piyasalardan elde edilen verilere göre, borsa, sözleşmeli Bitcoin sunmak için en iyi 7 borsadaki en canlanan toparlanmayı gerçekleştirdi. Hem hacim hem de Binance'e olan açık ilgi, piyasadaki diğer oyuncuların aksine oldukça yükselişte.

Söz konusu iyileşme, iki kat etkisi olan 12 Mart düşüşünden kaynaklanıyor. İlk olarak, Bitcoin'in spot fiyatı 7.500 dolara geri çekilmesine rağmen 7.700 dolardan 4.000 doların altına düştü, 7 yıldan fazla bir süre kripto fiyatındaki en büyük tek günlük düşüş oldu. İkincisi, tüccarlar kapanış pozisyonları hızlı bir şekilde daha fazla düşüş beklediklerinden, türev borsalara olan açık ilgi duyulmaya başlandı.

Binance’in OI grafiği piyasa ile tam bir tezat oluşturuyor. 13 Mart'ta, fiyat düşüşünü takiben, sandıklarındaki OI, yüzde 53 düşüşle 158 milyon $ 'dan 73 milyon $' a düştü ve düşmeyi izleyen iki hafta içinde, açık pozisyon yüzde 136 oranında artarak 173 milyon $ 'a yükseldi. Yazım sırasında OI 161 milyon dolar.

Buna karşılık, diğer borsalarda iyileşme neredeyse hiç görülmedi. Aslında, en büyük türev borsalarından biri olan BitMEX, türevleri en fazla hacimle değiştiği için düşüş kaybetmekle kalmadı, aynı zamanda 12 Mart düşüşünden bu yana OI yüzde 53 düştü. OKEx ve Huobi yüzde 27 ve yüzde 89'luk yetersiz iyileşme görüyorlar, ancak yine de 12 Mart'ın yükseklerinin altında sırasıyla yüzde 38 ve yüzde 77.

160 milyon dolarlık açık pozisyonu olan Binance, marjinal anlamda daha iyi olabilirken, mutlak olarak Açık pozisyon merdiveninde dördüncü. 570 milyon dolar aktif pozisyonda OKEx, 560 milyon dolar BitMEX ve 280 milyon dolar Huobi geliyor.

 Ayrıca, Arcane Research tarafından yayınlanan son rapora göre, 29 Mart'ta sona eren hafta için toplam açık pozisyon payı, BitMEX’in OI payının ilk sıradan OKEx ile BitMEX’in yüzde 27.04’üne düştüğünü gördü. Rapor bu düşüşü “12 Mart'taki uzun sıkışma ve tasfiye döngüsüne” bağladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ