Dünya çapındaki işletmeler COVID-19 tarafından büyük ölçüde hasar gördü ve önlemler onu bastırdı. Bununla birlikte, Gavin Andresen'in öngörüsü gerçekten şaşırtıcı geliyor.

Bitcoin Vakfı’nın Kurucu Ortağı: COVID-19

Dünya çapındaki işletmeler COVID-19 tarafından büyük ölçüde hasar gördü ve önlemler onu bastırdı. Bununla birlikte, Gavin Andresen'in öngörüsü gerçekten şaşırtıcı geliyor.

Gavin Andresen, 2010 yılında Bitcoin ürünleri geliştirmesinden bu yana Bitcoin (BTC) topluluğunda bir efsanedir. Andresen, Bitcoin Satoshi Nakamoto tarafından Baş Geliştirici olarak ilan edildi ve 2012 yılında Bitcoin Vakfı'nı kurdu.

Küçük işletmeler COVID-19 salgını tarafından büyük ölçüde etkilenerek en kötü depresyona neden olmuştur. Birçoğu kesinlikle piyasalar tarafından silinecektir. Bay Andresen, bu pandemiden faydalanan halka açık hisse senetleri bulunan büyük şirketleri öngörüyor.

Piyasa doygunluk seviyesi tanınır. Sonuç olarak, devler küçük pazar rakiplerinden bazılarını kaybedebilirler. Rekabetin azalmasıyla birlikte, devam eden durgunluğun ardından bazıları için 'nihai olarak iyi' olabileceğinden şirketlerin hisse senetleri artacaktır.

Twitter hesabını takip eden bazı yorumcular bu karşılaştırmanın doğru olmadığını vurguladı, çünkü belirli bir dereceye kadar, küçük şirketler halka açık şirketler üzerinde hiçbir zaman bir avantaja sahip değildi.

2020 yılının birinci çeyreği COVID-19 salgını sırasında yüksek talep gören hisse senetlerinin zaten parabolik büyümelere tanık olması ilginçtir. Kilitleme sadece Wuhan'a uygulandığında, Tesla (TSLA) tüccarları çok sayıda günlük çift haneli ani artışlarla heyecanlandırdı. 

Son zamanlarda, Amazon (AMZN), tüm zamanların en yüksek seviyesi olan (ATH) 2,128 $ 'a neredeyse dokunmak üzere ve Mart ortası satışından bu yana % 30'dan fazla artış gösterdi.

Ancak, bazı hisse senetleri iyi performans göstermiyor. Berkshire Hathaway (BRK.A), havayolu endüstrisinin katliamı nedeniyle 2020 yılının ilk çeyreğinde 50 milyar dolar kaybetti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ