Bitcoin 48.000 dolar seviyelerinden bir geri dönüş yaparken Altın piyasasında ons fiyatının 1.950 dolar seviyelerinde bir direnç ile karşılaştığı görülüyor.

Bitcoin 48.000 dolar seviyelerinden bir geri dönüş yaparken Altın piyasasında ons fiyatının 1.950 dolar seviyelerinde bir direnç ile karşılaştığı görülüyor. Peki bundan sonra Bitcoin ve Altın için hangi seviyeler izlenmeli?

Bitcoin için son ralliden sonra artık 44 bin dolar seviyesinin bir destek noktası görevi gördüğünü söyleyebiliriz. Ayrıca 48 bin dolar seviyesinin aşılamamış olmasını da bu seviyenin bir direnç vazifesi gördüğünü yorumlarıyla açıklayabiliriz.

Spot piyasa tarafından yönetilen Bitcoin’in yükseliş hareketinin devam etmesi durumunda 50 bin dolar seviyelerinin aşılması da beklentiler arasında yer alıyor. Tabi yükseliş yönlü fiyat hareketinin daha ne kadar süreceğini tahmin edebilmek zor.

Altın piyasalarına bakıldığında ons fiyatının 1940 dolar seviyelerinde konsolide olduğunu görüyoruz. Dolar endeksi bir miktar güç toplarken, hazine getirilerinin de daha yüksek seviyelerde istikrara kavuşması altın fiyatını baskılayacak gibi duruyor.

Yatırımcıların bazı konularda netlik beklediğini ise özellikle belirtmemiz gerekiyor. Bu konular arasında devam eden Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş ile Rusya’ya yönelik daha güçlü olabilecek yaptırımların sonuçları yer alıyor.

Altın için bu noktada 1.900 dolar seviyelerinin bir destek noktası olarak karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. Diğer taraftan 1975 dolar seviyesi ise şu anda önemli bir direnç noktası olarak duruyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ