Bitcoin ve Blockchain Uzmanları İçin İhtiyaçlar Artıyor

Kripto endüstrisinin kazandığı ilginin ve dikkatin miktarı astronomik değil! Bitcoin değerinin 7000 dolara yakın olması, bunu görmenin zor olmadığını gösteriyor. Para birimi % 500'ün üzerinde değerlendi ve bu trend yakın zamanda azalacak gibi görünmüyor.

Büyük şirketlerin Bitcoin bandwagonuna (çoğunluğuna, alan çok kişiye) katılması bir süpriz değildir. Dünyanın en büyük vadeli işlem borsası olan CME, kısa süre önce bu yılın sonuna kadar bir Bitcoin özellikli vadeli işlemlere başlayacağını duyurmuştu. Ardından 2017 yılının son çeyreğinde piyasaya çıkmayı planlayan Cboe'den de benzer bir açıklama yapıldı. Bu olay, büyük olasılıkla bu vadeli işlemlerin destekleyeceği Bitcoin ETF'leriyle kolay yatırım yapmanızı sağlayacaktır.

Blockchain teknolojisi de herkesin dilek listesinde en üst düzeydedir . Kripto para birimleri için işlemler yapmak için kullanılıyor olsa da, aslında daha fazlasını yapabilir. Blockchain savunucuları, bu teknolojinin, aslında aracıları/komisyoncuları ortadan kaldırarak işletmelerin verimliliğini artıracağını belirtti.

Hem kripto para birimleri hem de blok zincir teknolojisini iş dünyasına dahil etme arzusu , bu özel beceri kümesine sahip serbest çalışanlarda talep artışına neden oldu. Dünyanın en büyük serbest çalışma platformlarından birinde elde edilen verilere dayanarak, Up-work, Blockchain ve Bitcoin ile ilgili beceriler, platformda ikinci ve üçüncü en hızlı büyüyen becerilerdi.

En hızlı büyüyen ilk 10 beceri şunlar:

1. Robotik

2. Blok Zinciri

3. Bitcoin

4. Penetrasyon testi

5. Reakt.js gelişimi

6. Amazon Web Servisi Lambda

7. Artırılmış gerçeklik

8. Derin öğrenme

9. Instagram pazarlama

10. Final Cut Pro X

Bu yılın üçüncü çeyreği ile geçen yıl arasındaki karşılaştırmalara dayanarak, bu becerilerin tümü % 200'den fazla arttı.

Bu popüler platform olmasına rağmen sadece bir platform. Endüstride bir bütün olarak büyüme ve bunu gerçek dünyada meşrulaştırma çabaları, bu pazarın sadece güçten dirence dönüşeceğini gösteriyor.

İşletmedeki birçok faktörde olduğu gibi, bir talebin olduğu yerde, bir arz gerekiyor. Kriptokraside yatırım yapmak, hatta kendi para biriminizi başlatmak için bazen çok odaklanma yapılabilir. Kayıtlı şirketlerin endüstriye yatırım yapmayacaklarını, ancak hala bunu anlayan kişilere ihtiyaç duyacaklarını hatırlamak iyi olabilir.

Sektör büyümeye devam ediyor ve bu şekilde bu uzmanlık becerileri talebi de artıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ