Santiments'tan elde edilen veriler, balinaların yakında Bitcoin ve Ethereum'a giriş sinyali verebilecek büyük miktarlarda dijital para biriktirdiğini gösteriyor.

Bitcoin ve Ethereum Balinaları Büyük Para Yığınları Almaya Hazırlanıyor – Fiyatlar Ne Zaman Yükselecek?

Santiments'tan elde edilen veriler, balinaların yakında Bitcoin ve Ethereum'a giriş sinyali verebilecek büyük miktarlarda dijital para biriktirdiğini gösteriyor.
Balinalar, dünyanın dört bir yanındaki hükümetler tarafından istikrarlı paraların sürekli desteğiyle teşvik edildi.
Kripto piyasası, genel ayı piyasası devam ederken bile sürekli bir stabilcoin birikimi dalgasına tanık oluyor. Davranış analizi platformu Santiment'e göre, zaten büyük hesaplara sahip balinalar portföylerine daha fazla stabilcoin ekliyor.

Santiment, USDC ve USDT'nin bu büyük hesap sahipleri için tercih edilen sabit paralar olduğunu bildiriyor. Twitter'da yayınlanan bir resme göre, en az 100 bin dolar ve 10 milyon dolara kadar olan USD Coin sahipleri, Ağustos ayının başından bu yana varlıklarını yüzde 12,1 artırdı. Görüntü ayrıca 100 bin ila 10 milyon ABD Doları arasındaki Tether sahiplerinin yüzde 8,6 daha fazla USDT eklediğini gösteriyor.

Santiment, stabilcoin biriktirmeye olan ilginin yeniden canlanması için bir neden önermedi veya balinaların neden daha fazla satın alma gücüne sahip olduğunu açıklamadı. Ne olursa olsun, birikim, özellikle piyasa şu anda istikrarsız olduğu için, dalgalı varlıklar üzerinde durağan paralara daha fazla inanç sinyali verebilir. Satın alma çılgınlığı, yakın gelecekte daha fazla piyasa oynaklığına da işaret edebilir.

Her iki stablecoin de piyasadaki en büyük iki, Tether'in USDT'si üçüncü en büyük ve Circle'ın USDC'si beşinci. Aylar önce USDC, piyasa değerine göre piyasanın dördüncü en büyük varlığı haline geldiğinden, açığı kapatmaya daha istekli görünüyordu. Yıl başladığından beri Circle, genel ve artan likidite talebini karşılamak için piyasaya daha fazla USDC pompalıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ