Bitcoin fiyatı 56.000 doların altına düştükten sonra altcoinler kilit alt destek seviyelerine geri döndü. Ancak traderlar düşüşü bir satın alma fırsatı olarak görecek mi?

Bitcoin ve Ethereum Fiyat Analizi

Bitcoin fiyatı 56.000 doların altına düştükten sonra altcoinler kilit alt destek seviyelerine geri döndü. Ancak traderlar düşüşü bir satın alma fırsatı olarak görecek mi?

CoinShares'e göre, ilk çeyrekte kripto ürünlerine kurumsal giriş, 2020'nin 4. çeyreğinde görülen alımdan %11 daha yüksek bir şekilde gerçekleşti ve 4.5 milyar $'a ulaştı. Bu, kurumsal ilginin arttığını, ancak çeyrek bazda büyümenin yavaşladığını gösteriyor. 2020'nin 4. çeyreğinde kaydedilen rakam %240 şeklinde idi.

Bitcoin fiyatı yükseldikçe, seviyeleri sürdürmek için daha fazla fon gerekiyor. Bu nedenle, kurumsal girişler önümüzdeki birkaç gün içinde artmazsa, Bitcoin (BTC) ve diğer altcoinler büyük bir düzeltmeye tanık olabilir.

Bir sonraki düzeltme, kurumsal yatırımcıların kararlılığını test edebilir ve bu yatırımcıların derin cepleri olmasına rağmen, bazıları yalnızca hızlı spekülatif kazançlar için kriptoya atlamış olabilir. Bitcoin bir düzeltme başlatırsa yatırımcıların pozisyonlarını terk etme olasılığı her zaman vardır.

Bu gelişmeler düşüşü hızlandırabilirken, daha düşük seviyelerin otobüsü daha önce kaçırmış olabilecek yatırımcıları çekmesi muhtemeldir. Bu varsayım gerçekleşirse, piyasadaki volatilite önümüzdeki birkaç gün içinde yüksek kalabilir.

Olası bir düzeltmeyi de yansıtıp yansıtmadığını görmek için ilk 10 kripto para biriminin grafiklerini inceleyelim.

Bitcoin Fiyat Analizi

Bitcoin'in 60.000 $ 'dan 61.825.84 $'a kadar katı genel direnç bölgesini geçememesi, kısa vadeli momentum traderlarından kar alımını çekmiş gibi görünüyor. Bu, fiyatı bugün 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (56.863 $) altına çekti.

Fiyat 20 günlük EMA'nın altında kalırsa, ayılar bir açılış hissedebilir ve kritik desteğe 50 günlük basit hareketli ortalamada (54.333 $) meydan okumaları muhtemel. Bu destek kırılırsa ve ayılar fiyatı 50 günlük SMA'nın altında tutmayı başarırsa, satış yoğunlaşabilir.

Olumsuz taraftaki bir sonraki destek 50.460 dolar. Bu seviye de yol verirse, BTC / USDT kuru 43.006.77 $'a düşebilir. Yassılaşan hareketli ortalamalar ve 52'nin altına düşen bağıl güç indeksi (RSI), boğaların güçlerini kaybedebileceğini düşündürüyor.

Bu varsayımın aksine, fiyat 50 günlük SMA'dan geri dönerse, boğalar pariteyi tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarmak için bir girişim daha yapacak. Başarılı olurlarsa, parite bir sonraki hedefe doğru yolculuğuna 69.540 $ ve ardından 79.566 $’a başlayabilir.

Ethereum Fiyat Analizi

Ethereum (ETH) 2 Nisan'da tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı, ancak yükselip tırmanışına devam edemedi. Bu, boğalar arasında tereddüt gösterdi ve fiyatı 6 Nisan'da 2,150 $'dan yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarmayı başarmış olsalar da ralli o zamandan beri durdu.

Bu, bugün pozisyonlarını kapatmış gibi görünen momentum traderlarını hayal kırıklığına uğratmış olabilir ve bu da 20 günlük EMA'ya (1.904 $) düşüşle sonuçlandı. ETH / USDT kuru, 20 günlük EMA'dan güçlü bir şekilde toparlanırsa, talebi daha düşük seviyelerde gösterecektir.

Boğalar daha sonra fiyatı 2.150 doların üzerine çıkarmak için bir girişim daha yapacak. Başarılı olurlarsa, parite bir sonraki hedefe olan yolculuğuna 2.618.14 dolara doğru yol alabilir.

Bu olumlu görüş, ayılar harekete geçer ve fiyatı 20 günlük EMA'nın altında tutarsa geçersiz hale gelecektir. Böyle bir hareket, duyarlılıkta olası bir değişiklik önerecek ve bu da fiyatı trend çizgisine çekecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ