Analist James Mullarney, BTC için bir H2 2023 boğa koşusu ve muhtemelen Mart ayında başlayacak bir ETH boğa koşusu öngörüyor.

Bitcoin ve Ethereum Fiyat Tahmini 2023: Bu, BTC ve ETH

Analist James Mullarney, BTC için bir H2 2023 boğa koşusu ve muhtemelen Mart ayında başlayacak bir ETH boğa koşusu öngörüyor.
Tahmini, beklenen 2024 Bitcoin yarılanmasına ve Ethereum'un yaklaşan Şanghay güncellemesine bağlı.

Yaygın olarak takip edilen yatırım odaklı podcast Invest Answers'ın sunucusu James Mullarney, Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) için ayı piyasasının ne zaman sona ereceğine dair tahminlerini paylaştı.

Analist, bir YouTube videosunda, bir sonraki BTC boğa koşusunun 2023'ün ikinci yarısı civarında başlayabileceğine inandığını paylaştı. Duruşu, iyi düşünülmüş bir dizi nedene dayanıyor. Bunlar, 2024'te yaklaşan Bitcoin yarılanmasını ve mevcut ayı piyasasının süresini içerir.

Mullarney'e göre BTC, 2022'de çok kötü bir yıl geçirdi. Ancak, BTC'nin "sonsuza kadar düşüşte kalmayacağını" savunuyor. Her teknik gösterge fiyatın dibe ulaştığını gösteriyor, diye ekliyor. Mullarney, 2024 halving olayıyla ilgili büyük beklentiyle birleştiğinde, BTC fiyatının 2023'ün ikinci yarısında artabileceğine karar verdi.

Bakabileceğiniz her bir teknik gösterge, bunun dip olduğunu söylüyor. Ve insanlar artık eğitimli. Yarılanmanın neyle ilgili olduğunu biliyorlar ve önden yürütmeyi biliyorlar. Bu yüzden 2023'ün sonlarında bir Bitcoin boğa koşusu olacağına inanıyorum,

Bu arada, Mullarney'nin ETH tahmini daha da iyimser. Piyasa değerine göre en büyük ikinci kriptonun Mart 2023'te yükselmeye başlayabileceğini iddia etti. Analist, inancını, hisseli ETH'nin geri çekilmesini sağlayacak yaklaşan Ethereum blok zinciri Şangay yükseltmesine bağlıyor.

Beacon zinciri para çekme işlemlerinin etkinleştirilmesinin, yatırımcılara uzun vadede daha fazla stake yapma konusunda daha fazla güven verebileceğini belirtti. Bu muhtemelen kurumları Ethereum blok zincirini güvence altına almak için yüzde 5 APY kazanmak için ETH'yi stake etmeye çekecektir.

Bununla birlikte Mullarney, stake edilmiş ETH çekme işlemlerinin ilk aktivasyonunun muhtemelen token üzerinde satış tarafı baskısı oluşturacağını kabul ediyor. Bunun nedeni, stake edilmiş ETH'lerini ve ödüllerini çekmek için uzun süredir bekleyen birçok staker'ın başlangıçta para çekmek ve satmak için acele etmesidir.

ETH, 2023'te BTC'yi Çevirecek Mi?

Kriptolar arası piyasa ayı trendine rağmen, BTC ve ETH piyasa hakimiyeti için rekabet etmeye devam etti. BTCTools'tan alınan verilere göre, en büyük iki token şu anda tüm kripto para birimlerinin 850,2 milyar dolarlık toplam piyasa değerinin sırasıyla yüzde 39,92'sini ve yüzde 18,46'sını oluşturuyor.

Bununla birlikte, hakimiyet eğilimi, ETH'nin pazar hakimiyetinin yıllar içinde BTC'nin hakimiyetini kazandığını gösteriyor. Bu, ETH'nin nihayetinde piyasa değerinde BTC'yi geçebileceği yönündeki spekülasyonları körüklüyor - bu durum saygısızlık olarak adlandırılan bir fenomen.

Risk sermayedarı ve DARMA Capital'in yönetici ortağı Andrew Keys, 2023'ün ETH'nin BTC'nin hakimiyetini tersine çevireceği yıl olacağını tahmin etti. Bitcoin'in günlük kullanım eksikliği ve artan ESG endişeleri nedeniyle 2023'te ters rüzgarlarla karşı karşıya kalacağını yazdı. Bunlar, tokenin kaymasına neden olurken, Ethereum'un Şangay yükseltmesi ETH'yi pazar üstünlüğüne itecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ