Bitcoin ve Ethereum fiyatları 2018'de yükselişte. Yıl sonuna kadar 3 kat artış bekleniyor.

Bitcoin ve Ethereum fiyatları yıl sonunda üç kat artabilir

Popüler araştırma sitesi Finder tarafından yapılan ve South China Morning Post’da (SCMP) yayınlanan bir araştırmaya göre, çeşitli Blockchain endüstri katılımcıları, en iyi iki kripto para birimi olan Bitcoin ve Ethereum fiyatlarının yıl sonuna kadar üç katına çıkmasını bekliyorlar.

Yapılan anket çalışmasına göre, Ethereum'un piyasa değerinde yüzde 212 oranında bir artışla Bitcoin'e göre daha fazla yükselmektedir. Bitcoin Cash'in yüzde 123 oranında büyüyeceği tahmin edilirken, Bitcoin Cash'in yüzde 194 oranında artması bekleniyor.

SCMP'nin yaptığı ankette, 27 Şubat'ta Bitcoin 10,00 dolar ve Ethereum 870 dolar seviyesindeydi. Yapılan araştırma, yıl sonuna kadar Ethereum fiyatının 2,550 dolar, Bitcoin 29.533 dolar ve Bitcoin Cash 2,721 dolar olacağını gösteriyor.

Ankette Bitcoin ve Ethereum'un, son fiyat trendlerinin 8,800 ABD dolarına düştüğü görüldü. Bu değerler, dokuz ay içinde üç katından fazla olabileceği anlamına geliyor. Ethereum şu anda 670 dolardan işlem görüyor.

SCMP uyarınca, Ethereum'un fiyat düşüşü ile daha fazla satın alma gerçekleştirilerek, yatırımcılar daha fazla ICO’ya (Initial Coin Offering) katılabilmektedir. Hong Kong merkezli bir cryptocurrency komisyoncusu olan Octagon'da başkan yardımcısı Si Oh, firmasının Bitcoin'e ve Ethereum'a ilgi duyduğunu açıkladı. Ayrıca Bitcoin’in günlük ortalama cirosunun Ethereum cirosundan üç kat fazla olduğunu söyledi.

Hong Kong merkezli bir dijital varlık yönetimi firması olan CryptAM'ın kurucu ortağı ve baş stratejisti Kevin Loo, haber bülteninde Ethereum'un parlak bir geleceğe sahip olmasını beklediğini söyledi. Ayrıca Loo, tıpkı Bitcoin gibi, kripto paranın da ölçekleme sorunlarıyla karşılaştığına işaret etti. Buna örnek olarak, Kasım 2017’de Ethereum ağını geçici olarak tıkayan CyrptoKitties çılgınlığına dikkat çekti. Loo: “Ethereum ağı, oyuncularının ‘kripto-evcil hayvan’ satın alım ve üretimini sağlayan sanal kedi yavrusu oyunu çok ilgi gördü. Fakat bu çılgınlık ile ağ yavaşladı ve önceki Blockchain’lerin de karşılaştığı zorluklardan biri olan ölçeklenebilirlik eksikliği ile karşılaşıldı.” sözlerine açıklamasında yer verdi. 

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ