Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri, dünyanın en büyük türev şirketi CME Group tarafından sunulacak.

Bitcoin ve Ethereum Pazarına Daha Fazla Volatilite Mi Geliyor? CME Grubu Yeni BTC Vadeli İşlem Sözleşmelerini Duyurdu

Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri, dünyanın en büyük türev şirketi CME Group tarafından sunulacak. Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri, piyasanın muazzam oynaklığına rağmen yatırımcıların Bitcoin'e erişmesini daha güvenli hale getirecek.

Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri, önde gelen kurumların şu anda hizmet verdiğinden daha geniş bir pazara ulaşmak için hizmetlerini genişletmesi sayesinde 2023'te daha fazla ilgi görüyor. Önde gelen küresel türev şirketi CME grubu, kripto para birimi vadeli işlem piyasasına en son giren gruptur.

Stocktitan'dan yapılan bir duyuru, CME grubunun Bitcoin Vadeli İşlemlerini barındırmak için platformundaki mevcut sözleşme paketini genişlettiğini söylüyor. Büyük hamle 13 Mart'ta tam anlamıyla gerçekleşecek. Mevzuat, CME'nin planlarını gerçekleştirebilecek veya bozabilecek oldukça önemli bir faktördür. BTC vadeli işlem sözleşmelerine yer açma planının meyvelerini verip vermeyeceği, büyük ölçüde sorumlu düzenleyici kurumların kararlarına bağlıdır. Bu nedenle, CME'nin bu arada düzenleyici incelemeyi bekleme kararı.

Dalgalı gelgitler, geçmişte kripto pazarında yavaş hareketi tetikledi. Buna ek olarak, birçok önde gelen kripto şirketinin iflas nedeniyle çöküşü oldu. CME bu teklifle yatırımcıların korkularını azaltıyor olabilir. Cryptocurrency yatırımcıları, CME'nin Bitcoin vadeli işlemleri aracılığıyla piyasaya çok net ve basit bir yol kat edecekler.

CME Group Küresel Sermaye ve Döviz Ürünleri Başkanı Tim McCourt yakın tarihli bir açıklamada bunu vurguladı. Tim McCourt açıkladı.

Bitcoin vadeli işlemlerine ilişkin yeni etkinlik sözleşmelerimiz, yatırımcıların kripto para piyasalarına erişmeleri için oldukça şeffaf ve daha az karmaşık bir yol sağlıyor .Ek olarak tamamen düzenlenmiş bir platformun avantajı.

Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri, Bitcoin'e daha güvenli bir şekilde maruz kalmak isteyen yatırımcılar için hala yararlıdır.
Satın alınabilirlik, yatırımcılara sulu bir teklif yaparken akılda tutulması gereken bir şeydir. CME bunu bilir ve Bitcoin vadeli işlem sözleşmesi aracılığıyla maliyet etkinliği sağlayarak yatırımcıların ihtiyaçlarını karşılar.

Oynaklık, daha düşük maliyetli bir engel kadar değildir. Bitcoin piyasadaki fiyatlarda istikrarsızlık görse bile, yatırımcılar maliyetin düşük olduğunu bilerek güvenle ticaret yapabilirler.

Sözleşmeler, tipik olarak, fon yatırımı yapmak isteyen bireylerin, Bitcoin fiyatlandırmasına herhangi bir doğrudan maruz kalma riskini korurken, Bitcoin pazarına katılmasına ve erişmesine izin verecektir.

"Son derece likit karşılaştırmalı Bitcoin vadeli işlemlerimizin günlük fiyat hareketlerini izleyen bu sözleşmeler, yatırımcıların bitcoin'in yukarı veya aşağı fiyat hareketleri hakkındaki görüşlerini takas etmeleri için yenilikçi, daha düşük maliyetli bir yol sunuyor." dedi Tim McCourt.

CME Group, Bitcoin vadeli işlemlerini ilk kez 2017'de başlattı. Lansmandan kısa bir süre sonra CME grubu, dört yıl sonra eter vadeli işlemlerini dahil etmek için harekete geçti. Nakit ödemeli mikro Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri çok daha sonra piyasaya sürüldü. CME grubu hedeflerine ulaşıyor gibi görünüyor çünkü genişleme Kasım 2021'de mikro eter vadeli işlemleri eklendiğinde devam etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ