Bitcoin ve Ethereum son kazançlarını sürdürürse, belirli altcoinler daha yüksek seviyelere ulaşabilir.

Bitcoin ve Ethereum

Bitcoin ve Ethereum son kazançlarını sürdürürse, belirli altcoinler daha yüksek seviyelere ulaşabilir. JPMorgan'ın yakın tarihli bir araştırma notuna göre, kurumsal yatırımcılar Ekim ortasından bu yana altın yatırımlarından yaklaşık 20 milyar dolar çekmiş durumdalar. Rapora göre aynı zaman dilimi içinde Bitcoin'e (BTC) kurumsal girişler 7 milyar dolar artmış vaziyette.

Banka, "'alternatif' bir para birimi olarak altından kripto para birimine geçiş, uzun vadede Bitcoin için büyük bir artı anlamına geliyor" diyor.

JPMorgan, “Bitcoin'in azalan volatilitesinin kurumsal yatırımcıların benimsemesini artırabileceğine inanıyor. Böyle bir durumda, Bitcoin'deki özel yatırımların değeri altınınkini yansıtabilir ve bu da Bitcoin'e uzun vadede 130.000 dolarlık bir yukarı yönlü hedef verir” vurgusu yapıyor.

Öte yandan milyarder yatırımcı Mark Cuban, kripto portföyünün %30 Ethereum’dan (ETH) oluştuğunu, çünkü bunun gerçek bir para birimi olmaya en yakın şey olduğuna inandığını söyledi. Cuban, kripto portföyünün geri kalanının %60 Bitcoin ve %10’unun ise diğer kripto yatırımlarından oluştuğunu söyledi.

CryptoQuant CEO'su Ki Young Ju geçtiğimiz günlerde 400.000 Ethereum’un Coinbase'den ayrıldığını vurguladı. Bu gelişme kurumsal yatırımcıların en yüksek altcoin'i biriktirmeye başlamış olabileceğinin bir işareti.

 Eski finansal kurumlar ve yatırımcılar tarafından kripto para birimlerinin artan şekilde benimsenmesi olumlu bir işaret.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ