Son 13 yıldır hayatımızda yer alıyor Bitcoin.

Bitcoin ve Karmaşıklık Elbisesi

Son 13 yıldır hayatımızda yer alıyor Bitcoin. Ortaya çıktığı günden beri gündemde kalmayı başarıyor. Satoshi Nakamoto’nun ortaya koyduğu büyük bir icat. Aynı zamanda büyük bir fikir. Attığı temellerle büyük bir piyasanın da doğmasını sağladı. İşte biz buna kripto para piyasası diyoruz.

Bitcoin ve kripto paralar sadece uzmanların erişebildiği bir alan değil elbette. Dünyanın herhangi bir yerinde internete sahip olan bir insan çok rahat bir şekilde bu piyasayı öğrenebiliyor. Sonrasında ise bu piyasada işlem yapıp bu piyasanın içerisine rahatlıkla sahil olabiliyor.

Eğlenceli olduğu kadar stresin de had safhada olduğu bir alan kripto paralar. Böyle olmasının ana nedenlerinden biri kuşkusuz büyük bir fikir olmasında yatıyor. Bilindiği üzere ekonomi alanında yaratıcı yıkım sayabileceğimiz fikirlerin çoğu karmaşıklık elbisesinden sıyrıldığı vakit ortaya çıkıyor. Bitcoin ve kripto paralar o elbiseden çoktan sıyrıldılar bile.

Bitcoin ve kripto paralar dünyada bankasızlar olarak bildiğimiz ve sayıları yüz milyonlar aşan kişiler için dünya hayatının temel yapı taşların basitleştiriyor. Diğer taraftan hiç tahmin edilmeyecek bir şekilde ekonomik faaliyetlere katılmalarını sağlıyor. Etkili bir kazanç veya bir tasarruf aracı olarak Bitcoin ve kripto paralar bize güçlü bir zemin sunuyor. Bu zemin entelektüel anlamda bir meraka sahip birçok kişi için son derece kışkırtıcı bir konu haline de gelmiş durumda. Ne dersiniz? Sizce de öyle değil mi?

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ