Bu yılki Bitcoin'in (BTC) 30.000 doların altına düşeceğini tahmin eden stratejist, kripto piyasasının son sıçramasının muhtemelen kısa ömürlü olacağını söylüyor.

Bu yılki Bitcoin'in (BTC) 30.000 doların altına düşeceğini tahmin eden stratejist, kripto piyasasının son sıçramasının muhtemelen kısa ömürlü olacağını söylüyor.

Sahte kripto stratejisti Capo, 434.400 Twitter takipçisine, Bitcoin'in 22.000 doların üzerine çıkarak yaşadığı rallinin, ABD dolar endeksinin (DXY) parabolik bir rallinin ortasında olduğu bir zamanda inandırıcı olmadığını söylüyor.

Yatırımcıların ABD dolarının güvenliğine uçtuğunu gösterdiğinden, DXY güç belirtileri gösterdiğinde, yatırımcılar genellikle kripto gibi riskli varlıklar üzerinde düşüş gösterir.

Capo'ya göre, altcoinler %50 devalüasyon için hazır görünürken, Bitcoin muhtemelen güçlü bir dirençle karşılaşacak.

“DXY parabolik gidiyor. Bitcoin biraz yükseliyor ve insanlar öforikleşiyor ve 40.000 dolar arıyorlar. Bu hareketi destekleyecek tek bir yükseliş işareti yok ve fiyat hala 21.000 – 22.000 $ (direnç) seviyesinde.

Reddedilme güçlü olacaktır. Altcoinler %45-50 düşebilir. Merhamet olmayacak.”

Kaynak: Capo/Twitter

Bitcoin, yazı yazılırken bu ayın en düşük seviyesi olan 18.781$'dan yaklaşık %15'lik bir artışla 21.639$'dan işlem görüyor.

Capo'nun dik kesintilere tanık olmayı beklediği altcoinler arasında Binance Coin (BNB) ve XRP yer alıyor. Bu haftanın başlarında Capo, BNB için 125 ile 135 dolar arasında bir alt hedef belirlerken, XRP'nin 0.14 dolara kadar düşebileceğini söyledi.

Yazma sırasında Binance Coin 242 dolardan el değiştiriyor. Bu arada, XRP 0,34 dolar değerinde.

Capo ayrıca BTC ve Ethereum (ETH) için satın alma siparişlerinin derinliğini izlemek için bazı kripto borsalarının sipariş defterlerini yakından takip ettiğini söylüyor. Kripto strateji uzmanına göre, derin cebe sahip yatırımcılar, bir sonraki ayak için boğaları tuzağa düşürmek amacıyla BTC ve ETH fiyatını daha yükseğe zorlamak için sahte alım emirleri veriyor.

“Kraken ve FTX gibi diğer bazı borsalar, sadece yukarıdaki satış siparişlerini doldurmak için her sıçramayı taklit ediyor. Hem BTC'de hem de ETH'de. Bu organik bir yükseliş değil, sahte bir hamle. Bir boğa tuzağı. 

Sahtekarlık emirlerini çektiklerinde, piyasa yeni diplere gidiyor. Sadece çektiler."

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ