Kar getirici hangi yöntemlere başvurulursa vurulsun, birçok piyasada kimi zaman engelleyici bariyerlerin olduğu bir gerçek.

Bitcoin ve Kripto Para Alanına Giriş Engeli Yaratmak

Kar getirici hangi yöntemlere başvurulursa vurulsun, birçok piyasada kimi zaman engelleyici bariyerlerin olduğu bir gerçek. Bu durum Bitcoin ve kripto para piyasası için de geçerli. Bazı bariyerlerin fiziksel ya da doğal olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Yer mantarının bir kilosunun binlerce dolar ettiği bir aşamada bu durum onun ancak yabani bir ortamda kıt olarak bulunmasından kaynaklanır.

Giriş engeli kimi zaman hukuki bariyerlerle karşılık bulur. Kimi zaman ise regülasyon eksikliğinden kaynaklanan hukuki boşluklar iriş engeli yaratır. Dünya çapında bir olgu haline gelmiş alanın kimi çevreler için korkulu bir rüya olarak görülmesi belki de bu giriş engellerinin bir yansıması olarak değerlendirilmeli.

İnternetin yeni bir aşamaya geçişi ile birlikte ağ etkilerinin yansımaları daha net bir şekilde görülüyor. Ağ etkisinin dayandığı ana fikre göre bazı ürünlerin değeri anları kullanan insanların sayısının artmasıyla doğru orantılı olarak artmaktadır. Bu gerçeği Bitcoin ve kripto paralar için düşündüğümüzde kullanım oranının artmasının fiyatlara nasıl yansıdığı hepimizin malumu.

Ne kadar çok rekabetçi bir ortam bulunursa bulunsun, ne kadar fazla kripto para birimi bu piyasada var olursa olsun bu durum bir giriş engeli yaratmaktan ziyade farklı yaklaşımları tercih edilmesine olanak sağlıyor. Yatırımcı açısından zenginlik ortaya koyuyor.

Bitcoin ve kripto para piyasasına giriş engeli yaratmak çeşitlilik açısından zengin bir ortamın gelişmesine ket vurmak anlamına geliyor. Burada iyi bir denge mekanizmasının sağlanması herkes için faydalı olacaktır. Sizce de öyle değil mi?

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ