Maliyet konusu günümüz dünyasında artık çok farklı şekillerde karşımıza çıkıyor.

Bitcoin ve Kripto Para Alanına İlgisizliğin Maliyeti

Maliyet konusu günümüz dünyasında artık çok farklı şekillerde karşımıza çıkıyor. Bazen gelişen ve büyüyen bir sektör olarak kripto para piyasasına ilgisizliğin maliyeti çok ağır olabilir. Böyle bir maliyetle karşılaşmamak için yapılması gereken ise alanın bilgisini edinmek olduğu gibi bu bilgiyi gelecek nesillere taşımak olacak.

Öncelikle teknolojik gelişmelerin gerisinde kalmak gibi bir durumun ülkeler için getirdiği riskler var. Böyle bir ilgisizliğin en temel yansıması değer üretememe şeklinde karşımıza çıkar. Değerin her zaman konuştuğunu hatırdan çıkarmamak gerekiyor. Örneğin, ilaç firmaları ender bulunan şifalı özelliklere sahip bitkileri araştırırken yağmur ormanlarını sıkı bir şekilde tararlar. Zira bu ormanlardan çok etkili ilaçları meydana çıkardıkları takdirde şirketler çok yüksek değer üreteceklerdir.

Bitcoin ve kripto para alanına ilgisizliğin maliyeti  yüksek değer üretememe şeklinde kendini gösterecektir. Bu maliyetin bir de iş alanına yansımaları olacaktır. Bitcoin ve kripto para alanının yüzbinlerce iş üretme potansiyeli dikkate alındığında böylesine büyük bir potansiyele sahip alana karşı ilgisizliğin karşılığı milyonlarca dolar olacaktır.

Konunun politik süreci bizler için biraz korkutucu olabilir. Zira zaman zaman yapılan açıklamalarda olumsuz görüşlerin maliyeti son derece yüksek bir ilgisizliğe neden olduğu su götürmez bir gerçek. Her ne kadar politik süreç alana yönelik bir giriş engeli yaratmış olsa da kripto para piyasasının savunmaları bu giriş bariyerlerini aşmayı başarıyorlar. Sizce de öyle değil mi?

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ