1 Ağustos tarihinin önemli Bitcoin ve kripto para gelişmelerini sizler için derledik. İşte bugünün gelişmeleri.

Bitcoin ve Kripto Para Alanında Günün Önemli Gelişmeleri

1 Ağustos tarihinin önemli Bitcoin ve kripto para gelişmelerini sizler için derledik. İşte bugünün gelişmeleri.

Bank of America, El Salvador'un Bitcoin stratejisinin 4 potansiyel faydasını özetliyor

Bank of America'nın en son Küresel Araştırma raporunda, "El Salvador'un yetişkin nüfusunun %70'inden fazlasının banka hesabı yok. Bu nedenle, Bitcoin aracılığıyla elektronik ödemelere erişimin demokratikleştirilmesi ilerici bir dokunuşa sahip” ifadeleri yer alıyor.

Wyden: Yasadaki kripto dili 'teknolojinin nasıl çalıştığını anlamıyor'

Kıdemli bir Demokrat Senatör Pazar günü yaptığı açıklamada, hala yapım aşamasında olan bir altyapı yasasındaki kripto vergi raporlama gereklilikleriyle ilgili taslak dili eleştirdi.

Devam eden sürece dahil olan müzakereciler CNN'e, mevzuatın daha sonra resmen kamuoyuna açıklanmasını beklediklerini söylese de, tasarı henüz sunulmadı. Kamuya açıklanan taslak dile ve Biden tarafından Beyaz Saray'dan yapılan açıklamalara göre tasarı, "komisyoncu" tanımını genişleterek kripto şirketlerinin vergi uyumunu artırmayı amaçlıyor. Önlemi eleştirenler, yazılı şekliyle hükmün çok geniş olduğunu ve Washington merkezli lobi gruplarının revizyon için bastırdığını söylüyor.

Cardano’dan yeni hamle

Cardano'nun (ADA) kurucu kuruluşu EMURGO, ADA kullanıcıları ile blok zinciri ağındaki merkezi olmayan uygulamalar (dApp'ler) arasındaki etkileşimi köprüleyecek yeni bir platform başlattığını duyurdu.

EMURGO yaptığı açıklamada, ADA sahiplerinin bir eklenti kullanarak Cardano blok zincirindeki merkezi olmayan uygulamalara web tarayıcılarından erişmesine izin verecek Yoroi dApp bağlayıcısını yakında piyasaya süreceğini söyledi.

İrlanda Merkez Bankası Başkanı Gabriel Makhlouf’dan Kripto Para Açıklaması

Gabriel Makhlouf'a göre, kripto para birimleri AB'nin parasal istikrarı için risk oluşturabilirken, dijital bir euro oldukça faydalı olabilir.

İrlanda Merkez Bankası Başkanı Gabriel Makhlouf, kripto para birimlerinin Avrupa finansal istikrarını olumsuz etkileyebileceğine inanıyor. Ayrıca Euro Bölgesi'nin kendi CBDC'sini başlatmaya çok yakın olduğunu belirterek, "meselenin olup olmadığı değil, nasıl ve ne zaman olduğu sorusu" olduğunu belirtti.

PayPal'ın Bitcoin'in Benimsenmesi Arttıkça İrlanda'da Kripto Ekibi Kurduğu Bildiriliyor

Yeni işe alınanlar, Bitcoin ve Ether'in hızla benimsendiği bir zamanda PayPal'ın kripto odaklı iş teklifini genişletmesine yardımcı olacak.

Küresel ödeme sağlayıcısı PayPal, İrlanda ofislerinde kripto para birimiyle ilgili çeşitli pozisyonlar için işe alım sürecinde olup, şirketin hızla büyüyen dijital varlık pazarındaki hedeflerini vurgulamaktadır.

PayPal'ın Dublin ve Dundalk ofisleri için uyumluluk, kara para aklama ve iş geliştirme konularında kripto odaklı çeşitli rolleri üstlenmek istediği bildirildi.

Suudi Aramco, Gazprom, ExonMobile Bitcoin Madenciliğine Taşınıyor

Petrol devleri, gaz yakma yoluyla metan gibi zararlı sera emisyonlarını azaltmak için Bitcoin madenciliğine geçmeye başlıyor.

11 Güney Kore Borsası Düzenleyici Soruşturması Arasında Kapanıyor

Güney Kore Finansal Hizmetler Komisyonu'nun (FSC) toplam 11 yerel borsayı kapatacağı bildiriliyor. Raporlara göre, hepsi sahte hesaplar kullandı.

Haberler, şüpheli alışverişleri basın sırasında açıklamamıştı. Ancak raporlar, söz konusu borsaların gelecekte operasyon için FSC'den onay alamayacağını gösteriyor.

NFT'ler Bağımsız Sanatçılar Ve Müzisyenler İçin Oyunun Kurallarını Değiştiriyor

Değiştirilemez tokenlerin sunduğu yüksek değerli ve benzersiz ödül sistemi, müzisyenler için devrim niteliğinde ve son derece çekici bir fırsat sunuyor.

Litecoin, BitPay'e Eklenen En Son Ödeme Seçeneği Oldu

Küresel bitcoin (BTC) ve kripto ödeme hizmetleri sağlayıcısı BitPay, artık Litecoin'i (LTC) desteklediğini duyurdu. Hal böyle olunca BitPay kullanan şirketler artık ödeme seçeneği olarak LTC'yi kabul edecek.

BlockFi, Olası Kripto Kredisi Düzenlemelerinin Bir İşareti Olan Düzenleyici Baskıyla Karşı Karşıya

Kripto kredi devi BlockFi, önerilen bir halka arz öncesinde Amerika'daki bir avuç eyaletten düzenleyici incelemeyle karşı karşıya. Hareket, muhtemelen banka dışı borç veren için başka bir operasyonel bir duruma işaret ediyor

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ