Bitcoin ve kripto para birimlerinin bankacılık sistemine karşı bazı üstünlükleri söz konusu.

Bitcoin ve kripto para birimlerinin bankacılık sistemine karşı bazı üstünlükleri söz konusu.Bu yazımızda bu üstünlüklere değineceğiz.

Bitcoin Üstünlüğü 

Öncelikle Bitcoin hesabı yani Bitcoin cüzdanı açmanızın çok kolay olduğunu söylemeliyim. Hesap işletim  ücreti ve aidatlar da yok.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Bitcoin ile istediğiniz kişiye,  istediğiniz zamanda, istediğiniz miktarı gönderebilirsiniz. Bankacılık sisteminde  ise çalışma saatlerine ve ücretlendirme politikasına bağlısınız. Bitcoin 'de alışveriş yaparken kredi kartı gibi bir araç kullanmazsınız. Bankacılık sisteminde ise kullandığınız kredi kartları için yıllık aidat ödersiniz.

Yurtdışına para gönderirken o ülkenin yerel parasına geçmeniz gerekir. Bu durumda sizden ücret kesilir. Bitcoin evrensel olduğu için dövizle uğraşmanıza gerek kalmaz. Kripto para borsalarında işlem ücreti % 0,1 'den daha az iken bankalar  % 2,5 ' a kadar işlem ücreti keserler. Kripto paralarda alım satım arasındaki fark neredeyse sıfıra yakındır. Ayrıca kripto para borsaları  7 gün 24 boyunca açıktır.

Bankalar bugün Bitcoin ve kripto para birimlerinin üstünlüğünü gördükleri için onları tamamen dışlamak yerine artık bu alanla ilgili hizmetler ve ürünler sunmaya başlıyorlar. Önceleri bankacılık sistemi  kripto para alanından korkarken şimdilerde birlikte büyümenin ve kazan kazan modelinin uygulanabilirliğini test ediyorlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ