Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yapan kişiler iseniz bu noktada stratejinizi çok iyi belirlemeniz gerekiyor.

Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yapan kişiler iseniz bu noktada stratejinizi çok iyi belirlemeniz gerekiyor. Bu alanda çok aceleci davranmamanın oldukça önemli olduğu kanaatindeyim.

Öncelikle belli bir sermayenin hepsini kripto para alanına taşımak riskli olur. Yapacağınız temel şey sermayenizi üçe bölmek yani 3’te 1’ini kripto para alanına yönlendirmek.

Bu 3’te 1’lik kısımla alım yapacağınız zaman hepsi ile tek bir kripto para birimi almak da mantıklı değil. Bir sepet yapıp farklı koinleri almak son derece uygun bir adım olarak karşımıza çıkıyor.

Sepet yapılmasının en önemli faydası riskin dağıtılmasıdır. Örneğin, 5 farklı kripto para birimine yatırım yaptığınızda bunlardan biri düşse bile diğerleri çıktığında riski dağıttığınız için çok fazla olumsuz etkilemeniz söz konusu olmayacak.

Diğer taraftan portföy çeşitliliği bizlere her zaman farklı kripto para birimlerine yönelmemizi de sağlıyor. Geldiğimiz noktada çoğu ünlü yatırımcı bu çarpıcı gerçeğe zaten işaret ediyor.

Sizler de birer yatırımcı olarak portföyünüzü çeşitlendirin. Acele etmeden sabırla bekleyin. Biliyorum taş çatlatacak ama sonu güzel olsun diyelim.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ