Son birkaç gün boyunca destek alanının etrafında 7,800 dolardan kamp yaptıktan sonra, Bitcoin geri çekilmeye devam etti ve şu anda yazım sırasında 7.600 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin ve Kripto Para Dünyasına Dair Son Dakika Gelişmeleri

Son birkaç gün boyunca destek alanının etrafında 7,800 dolardan kamp yaptıktan sonra, Bitcoin geri çekilmeye devam etti ve şu anda yazım sırasında 7.600 dolardan işlem görüyor. Piyasadaki mevcut sıkıntılar yeterince kötü değilmiş gibi, Türkiye'deki Binance kullanıcıları borsadan bir şekilde ödün verilmiş olabileceğinden şüpheleniyorlar.

Türkiye'deki Binance kullanıcılarının kimlik avı bağlantılarına sahip şüpheli kısa mesajlar aldığını belirttiği Çarşamba günü raporlar yayınlamaya başladı. Kötü niyetli kampanyanın arkasındaki failler, kısa mesajları borsadan resmi bir tebliğ olarak göstermeye çalıştı. Binance, kullanıcıları herhangi bir şüpheli bağlantı açmamaları konusunda uyararak sorunu kabul etti.

Hackerlar Intel Kusurunu Kullanarak Kripto Anahtarlarınızı Çalabilir

Güvenlik araştırmacılarından oluşan bir ekip, bu haftanın başlarında Intel’in Software Guard eXtension'ında (SGX) kritik bir kusur bulduğunu açıkladı. Görünüşe göre saldırganlar, SGX'in hassas dijital sırlarını çalmak için bu güvenlik açığından yararlanabilir; bu, kullanıcıların özel bilgileri için kripto para birimi saklamak için anahtarlar da dahil olmak üzere dijital bir kasa görevi görür.

Güvenlik açığı yalnızca Intel CPU'ları değil, aynı zamanda bazı ARM çiplerini de etkilemektedir (araştırmacılar henüz bununla ilgili daha fazla ayrıntı bulamamış durumdalar.)

% 85 Büyüme Potansiyeline Sahip Bu Az Bilinen Altcoin'i Kontrol Edin

Daha geniş kripto para piyasasının birbiri ardına isabet ettiği bir zamanda nispeten iyi performans gösteren birkaç altcoinden biri olan DUSK ile tanışın. DUSK’un fiyatı son 175 gündür azalan bir kamada işlem görüyor. 29 Ocak'ta düştü ve o zamandan beri artıyor.

Bu Ay Büyük Bir Blockchain Etkinliğini Ziyaret Etmeyi Planladıysanız Kötü Haber

Önümüzdeki haftalarda önümüzdeki tüm önemli blockchain olaylarının kaderi, son zamanlarda iki Ethereum konferansına katılan bir blockchain geliştiricisinin COVID-19 ile enfekte olduğu tespit edildikten sonra belirsiz durumda.

BTC ve ETH Logolarının Kökeni Çılgınca Farklı Ademi Merkeziyetçilik Gösterir

Şirket, vakıf ve hatta kurucusu eksikliğiyle Bitcoin, ademi merkeziyet söz konusu olduğunda açıkça kraldır. Gerçekten lidersiz yayılması ve evrimi onu kripto para birimi endüstrisinde benzersiz kılıyor. Bu arada, çekirdek felsefelerindeki bazı benzerliklere rağmen, Ethereum'un biraz farklı bir hikayesi var.

Bitcoin Düzeltmesinin Sonu İçin İki Olasılık

BTC fiyatı düzeltmenin sonuna yaklaşmış gibi görünüyor veya zaten yapmış durumd. 8.500 $ 'lık alanı çevirip değiştirmeyeceği, sonunda BTC'nin daha düşük-seviyeler yolunda olma olmayacağı önümüzde günlerde netleşecek.

Teknik Analiz (BTC, LINK)

 LINK, geçtiğimiz ay iki katına yükseldi. İlk zirve  19 Şubat'ta oldu ve ikincisi  4 Mart'ta tekrar oldu. Her iki kez de, yukarı çıkamadı ve daha sonra benzer büyüklükte bir düşüş izledi. Bu arada Bitcoin, 10 Mart'taki kısa vadeli ticaret yelpazesinden ayrıldı, ancak aralığın ortasının altına itildikten kısa süre sonra geri çekilmek zorunda kaldı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ