Bitcoin ve kripto para dünyasında yaşanan son gelişmelerle karşınızdayız.

Bitcoin ve Kripto Para Dünyasında Yaşanan Son Gelişmeler

Bitcoin ve kripto para dünyasında yaşanan son gelişmelerle karşınızdayız.

HEX Kurucusuna Göre Kripto Para Piyasası 9 Aylığına Ayı Piyasasında

Proof-of-wait kripto para birimi Hex'in kurucusu Richard Heart, Bitcoin'in varlığın fiyat değişimine ve 2021'de yaşanan volatiliteye dayalı olarak bir boğa tuzağına düştüğünü söyledi.

Insider'a konuşan Heart, Bitcoin'in potansiyel olarak sekiz ila dokuz ay daha sürecek bir ayı piyasasında olduğunu söyledi. Bitcoin piyasası iddiasını önceki ayı piyasalarına dayandırdı.

“Bence kripto bir ayı piyasasında… Bence şu anda bir boğa tuzağındayız. Bu sistemler dönüşlüdür, taban talebi yoktur, %90 spekülasyondur. Son ayı piyasası 364 gün sürdü - 8 veya 9 ay daha ayı görürsek şaşırmam”

NCR Corporation, Bitcoin ATM şirketi LibertyX'i satın almayı planlıyor

LibertyX şu anda ABD'de 20.000 perakende mağazasına 9.500 kripto ATM'si ile hizmet veriyor.

Ethereum Yükselirken NFT Piyasası Kükreyerek Geri Geliyor

NFT piyasası, artan pazar yeri işlem hacminin ortasında son zamanlarda yüksek dolar satışlarında bir telaş gördü.

NFT'ler olarak satılan kripto koleksiyonları 2021'in başlarında patladı, ancak son aylarda ivme yavaşladı.

Anthony Scaramucci'nin SkyBridge'i Bitcoin İçin Bu Adımı Atıyor

Kurucusu Anthony Scaramucci olan SkyBridge Capital, ürünlerinin sahip olduğu Bitcoin'in CO2 ayak izini dengelemek için çevre platformu MOSS.Earth'den karbon kredisi satın aldı.

Scaramucci, Bitcoin madenciliğinin 2020'lerin sonunda tamamen yeşil enerjiyle destekleneceğini tahmin ediyor.

Şimdilik, karbon kredisi satın almanın en büyük kripto para birimini “daha yeşil” hale getirmek için uygun bir çözüm olduğuna inanıyor:

Bu arada, karbon denkleştirmeleri, Bitcoin ağını yeşillendirmenin ve ESG odaklı yatırımcıların benimsemesini kolaylaştırmanın etkili bir yolunu temsil ediyor.

SkyBridge, MOSS'tan her biri bir ton CO2 emisyonunu temsil eden 38.436 MCO2 tokeni satın aldı.

Tecrübeli Trader Peter Brandt'e Göre Cardano, Litecoin'in 2018 Fiyat Yörüngesini Takip Etmeye Hazırlanıyor

Deneyimli analist ve trader Peter Brandt, Cardano sahiplerine beşinci en büyük kripto para biriminin Litecoin'in 2018 fiyat yörüngesini takip etmenin eşiğinde olabileceğini söyleyen bir uyarı yayınlıyor.

Popüler kripto stratejisti, 549.300 Twitter takipçisine Cardano'nun fiyat aralığının en üstünde olabileceğini ve 2018 ayı piyasasının zirvesi sırasında Litecoin'in (LTC) parlamasına benzer potansiyel bir düşüş trendiyle karşı karşıya olabileceğini söyledi.

FTX, NFT Odaklı Bir Spor ve Eğlence Pazarı Yaratıyor

Şirket Pazartesi günü yaptığı açıklamada, kripto borsası FTX'in önde gelen spor ve eğlence markaları için bir NFT pazarı başlattığını duyurdu.

FTX, pazarı oluşturmak için eğlence şirketi Dolphin Entertainment ile ortaklık kuruyor. Dolphin'in yan kuruluşları arasında 42West, Shore Fire Media ve The Door dahil olmak üzere farklı sektörlerden birçok önemli PR şirketi bulunmaktadır.

Voyager Digital, Kripto Ödeme Platformu Coinify'ı Satın Aldı

Voyager CEO'su Steve Ehrlich'e göre, firma uzun süredir artan talebin ortasında ödeme alanına girmenin yolunu arıyordu.

Satın alma, Voyager'ın müşteri tabanının 2021'in ilk yarısında %1400 artması ve 1,8 milyon kullanıcısının hesaplarından ödeme yapmasına olanak sağlamasıyla geliyor.

Voyager CEO'su, ödeme devleri Mastercard ve Visa'nın son aylarda kripto katılımları hakkında "oldukça ses getirmeleri" nedeniyle hareketin geldiğini söyledi.

Monero'nun Eski Bakıcısı, Kripto Para Birimiyle İlgisi Olmayan İddialar Nedeniyle Abd'de Tutuklandı

Güney Afrika hükümetinin talebi üzerine Riccardo Spagni için 20 Temmuz 2021'de tutuklama emri çıkarıldı. Aynı gün Amerika Birleşik Devletleri'nde tutuklandı.

Square'in Cash Uygulaması, 2021'in 2. Çeyreğinde Bitcoin Hizmetlerinden 3 Kat Gelir Artışı Gördü

Square ve Cash App'teki Bitcoin hizmetleri, 2021'in ikinci çeyreğinde büyük bir büyüme gördü ve şirket için yaklaşık 3 milyar dolar gelir elde etti.

San Francisco merkezli firma, geçtiğimiz günlerde yatırımcılara gönderdiği 2021 2. Çeyrek raporunda etkileyici rakamları açıkladı. Belki de en önemlisi, sonuçlar bir önceki yıla göre %91 artışla 1,14 milyar dolarlık rekor bir brüt kâr gösteriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ