Son iki hafta, Bitcoin’in 7 bin 300 dolar ve 7 bin dolar değerindeki önemli destek seviyesinin altına düşmüş olan fiyatı için oldukça kötü geçti.

Son iki hafta, Bitcoin’in 7 bin 300 dolar ve 7 bin dolar değerindeki önemli destek seviyesinin altına düşmüş olan fiyatı için oldukça kötü geçti. Halen 7 bin doların  altında işlem gören BTC’de ayılar aşırı genişletilmiş bir RSI seviyesinin yanında olumsuz yönde bir direnç göstermemekte.

Bu son düşüş, en alttaki seviyenin belirsiz olduğu ve yakın vadede Bitcoin ticaretinin 6 bin doların altında olduğunu görebileceğimiz anlamına geliyor. Bitcoin’in fiyatı düşerken, işlem hacminin son birkaç gün içinde önemli ölçüde arttığını unutmayın. Örneğin Bakkt, iki gün önce tüm zamanların en yüksek işlem hacmini kaydetti.

Piyasadaki Düşüşe Rağmen Bitcoin İşlem Hacmi Yüksek

Piyasa analisti Valdrin Tahiri'ye göre, en düşük seviye 6 bin dolara yakın olabilir, ancak şu anda bunu söylemek hala zor.

Bununla birlikte, uzun vadede iyimser olan Tahiri, Bitcoin’in nihayetinde piyasanın yaşadığı mevcut işlem hacmi ile her zamankinden daha büyük olabilecek bir boğa koşusu başlatacağını belirtiyor.

BTC Fiyatı 4.500 Dolara mı İniyor?

Bir türev tüccarı ve analisti olan Tone Vays farklı bir bakış içerisinde. Son tweet'ine göre Vays, Bitcoin'in 4 bin 500 dolara geri döneceğini düşünüyor. Tony, BTC'nin fiyatı aynı ancak boğa güreşinde olduğu gibi 6 ay önce bu öngörüyü yaptığını ifade ediyor.

Diğer eleştirmenler ve etkili insanlar, insanları Bitcoin’in aşağı gittiği konusunda ikna etmeye çalıştığına dair yorumlarla cevap verdiler, böylece dijital varlığı daha ucuz fiyatlarla satın alabildiler.

Teknik Göstergeler Kısa Vadede Düşüş Görünümüne İşaret Ediyor

Bitcoin için kısa vadeli görünümün düşüş olduğunu inkar etmek mümkün değil. Günlük grafik, boğaların herhangi bir şekilde az güç gösterdiği, genişletilmiş bir düşüş eğiliminde olduğuna işaret ediyor. Ayı hacmi de artmaya başladı ve RSI aşırı satım bölgesinde yer alıyor. Boğalar buradan sıçrayabilirdi ama bu noktada çok geç olabilir ve Bitcoin önümüzdeki günlerde 6 bin doları kolayca test edebilir.

Bununla birlikte, uzun vadede, aylık grafik yükseliş eğiliminde kaldığından Bitcoin için fena görünmüyor. Aylık yüksek rakam henüz onaylanmadı, çünkü Bitcoin’in bunu onaylaması için haftalık bir trend belirlemesi gerekiyor. Her iki durumda da, aylık ve yıllık grafikler hala boğaların lehine ve çok fazla.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ