Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) neredeyse hiç fiyat hareketi yapmasa da, Tezos (XTZ) olmasaydı kripto para piyasası için zannedersem sıkıcı bir gün olurdu.

8 Aralık'ta kripto para birimi piyasası sorunsuz kalıyor. En büyük koinlerin çoğu, Bitcoin (BTC) dahil, önemli bir fiyat hareketi kaydetmedi.

Bitcoin Kilit Seviyede

Bir numaralı dijital para birimi, BTC, yatay ticarete devam ediyor. CoinStats verilerine göre yazı yazıldığı sırada, 7,524 dolar değerinde oturuyor.

Bugünün erken saatlerinde, kripto tüccarı Cantering Clark, boğaların mevcut seviyeyi korumasının, daha düşük bir seviyenin oluşmaması ve düşüşün baş ve omuz oluşumunun kırılmasının tekrar test edilmesinin önemli olduğunu belirtti.

Ethereum Rallide Başarısız Oldu

Yüzde 1.43 artışla, Ethereum fiyat performansları oldukça düşük. Önde gelen altcoin, uzun zamandır beklenen İstanbul güncellemesinin nihayet hayata geçmesinden sonra bile canlanmadı. ETH şu anda 150.19 $'dan işlem görüyor.

Birinin ağın son zamanlardaki zor forklarını saymadığı gerçeğiyle bir ilgisi olabilir. Bitcoin Core geliştiricisi Peter Todd kısa süre önce Ethereum’da bir miktar büyük gölge attı ve “gerçekten merkezi olmayan bir ağın” tek bir yılda üç hard fork yapamayacağını iddia etti.

Bununla birlikte, ikinci en büyük kripto para, Ethereum 2.0'ın ortaya çıkmasıyla nihayet yeni alıcılar çekebilir. İşaret zincirinin lansmanının 2020 başlarında gerçekleşmesi bekleniyor.

Tezos ilk 10'a giriyor

Bu arada, Tezos (XTZ) bir kez daha kripto piyasasında iki basamaklı bir fiyat artışı kaydederek bir yıldız haline geldi. Kendini değiştiren ilk blok zincirin arkasındaki token, Coinbase'in Tezos'un perakende platformunda yer almasını sağladığından beri bir yıldız oldu.

XTZ, Cardano (ADA), Stellar (XLM) ve Tron (TRX) 'i aştı - üç token, yazının yazıldığı sırada yatay işlem görüyor.

Son rallilerden sonra, XTZ bir kez daha ICO'dan bu yana yüzde kazanım açısından Bitcoin'den daha iyi bir performans sergilemiş durumda.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ