Bitcoin yaklaşık yüzde 9 düşüşle 6.700 doların altında işlem görmeye başladığı hafta içerisinde Silk Road kurucusu Ross Ulbricht, fiyatı 3.200 doların altına bile alabilecek bir ayı piyasasında olduğumuza inanıyordu.

Bitcoin ve Kripto Para Piyasasında Bu Hafta Neler Tartışıldı?

Bitcoin yaklaşık yüzde 9 düşüşle 6.700 doların altında işlem görmeye başladığı hafta içerisinde Silk Road'un kurucusu Ross Ulbricht, fiyatı 3.200 doların altına bile alabilecek bir ayı piyasasında olduğumuza inanıyordu. Ulbricht kara para aklama, bilgisayar korsanlığı ve komplo kurmak suçundan  iki ömür boyu hapis cezası aldı.

Mike Novogratz aynı fikirde değil. Ünlü yatırımcı ve Galaxy Digital Holdings Ltd.'in CEO'su, hedge fonları ve yüksek net varlığa sahip bireyler de dahil olmak üzere Bitcoin'in daha fazla benimsendiğini görüyor. Hisse senetlerini shortluyor, ancak “Bitcoin zamanının geldiğine” inanıyor.

Kesinlikle borç zamanı. ABD'nin ulusal borcu şu anda 24 trilyon dolara ulaştı, çünkü Fed eve kapanan halka yardım için para basmaya devam ediyor. Bu Robert Kiyosaki'nin Novogratz'la aynı safta durmasına neden oldu. Robert Kiyosaki tüm bu ücretsiz paranın Bitcoin'i fiat'tan daha iyi bir satın alma yaptığını düşünüyor. Bu arada, Bitcoin yarılanması yaklaşıyor.

Yine de kripto dünyasında hepsi sessiz değil. Steem'in önemli bir hissedarı olan Dan Hensley, Justin Sun'u platformun en tepesine çıkmakla suçladı. Hensley, Sun'ın bir oy savaşı kaybettiğini görünce, insanlara bir node yönetmeleri için ayda 2.500 dolar vaat etmeye başladığını söylüyor.

FBI, kripto sahiplerinin koronavirüs ile ilgili dolandırıcılık riski taşıdığı konusunda uyarıyor. Dolandırıcılar sahte bağışlar istiyorlar ve hatta bilgisayarları virüsle enfekte etmekle tehdit ediyorlar.

Ve bir ABD mahkemesi Craig Wright'a bir milyondan fazla Bitcoin'e erişimi olduğunu kanıtlayan belgeler sunmasını emretti. Bitcoin mucidi Satoshi Nakamoto olduğunu iddia eden Wright'ın, geç ortağı Dave Kleiman ile çıkarılan 1.1 milyon Bitcoin'e erişebileceğini göstermek için 11.000 belge sağlaması gerekiyor. Wright daha önce yalancılık ve sahte belgelerle suçlanmıştı.

Bir diğer tartışma konusu Zoom hesapları. Ve karanlık ağda, hackerlar, troller yarım milyon kişinin saldırıya uğramış Zoom hesabı satıyor ve veriyorlar. Zoom’un güvenlik açıkları bazılarını blockchain teknolojisinin güvenli bir çözüm sunabileceğini öne sürdü.

Hükümetler blok zincirine daha fazla ilgi gösteriyor. Çin'in küresel blockchain benimsemesini sağlama ve bunu mümkün kılan altyapı ağını oluşturma planı var. Ve bazı ABD devlet kurumları, Kuzey Kore'nin kripto para borsalarını hacklediği konusunda uyarılarda bulundu.

Daha iyi haberlerde, Tayvan teknoloji firması HTC, Exodus blockchain telefonunun kullanıcıların kripto para birimi kullanmasına izin vereceğini doğruladı. Günde ortalama 0,0038 dolar kazanacaklar. Telefonun 244 dolarlık bir sürümü ile, kullanıcılar yaklaşık 176 yıl içinde cihazlarının maliyetini ödeyebilecek. HTC'nin bu matematikle ilgili yardıma ihtiyacı varsa, blockchain bununla da yardım etmeye hazır. Uzaktan öğrenmenin artması, blockchain tabanlı eğitim sertifikalarının alınmasına yol açıyor.

 Ve son olarak, John McAfee hepimiz için bilgece tavsiyeye sahip. Fiat veya kripto ile ne olacağını bilmiyor. Bu yüzden fıstık ezmesi almanızı önerir. Elbette ki bu görüşle hareket etmezsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ