Aradan geçen 12 seneye rağmen Bitcoin ve kripto para birimlerini çılgınlık olarak nitelendirenler var.

Aradan geçen 12 seneye rağmen Bitcoin ve kripto para birimlerini çılgınlık olarak nitelendirenler var. Acaba gerçekten Bitcoin ve kripto para birimleri çılgınlık mı? Gelin bu soruya bir cevap bulalım.

Bitcoin Çılgınlık Mı?

Bitcoin'i bir çılgınlık olarak nitelendirenler daha çok onun değerine odaklanıyorlar. Evet ilk çıktığı günden bu yana %500.000 'in (yüzde beşyüzbin) üzerinde bir fiyat artışını herkes çılgınlık olarak nitelendirebilir. Ancak Bitcoin'in sadece fiyatı ile değerlendirilmemesi gerektiğini vurgulamak gerekiyor. Zira Bitcoin'i sadece fiyatı ile değerlendirmek onun hakkında gerekli olan bilgilerin edinilememesini de açığa çıkarıyor.

Kimilerinin sanal para , kimilerinin dijital para , kimilerinin emtia , kimilerinin balon ve kimilerinin ise saadet zinciri tanımlamasını yaptığı Bitcoin ve kripto para birimleri, herhangi bir ülkenin merkez bankasına ait olmadığı için hiçbir ülkenin ekonomik ve mali durumundan etkilenmiyor. İşte bu neden bile Bitcoin ve kripto para birimlerinin bir çılgınlık olarak nitelendirilmemesi için yeterli bir sebep.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Ayrıca Bitcoin ve kripto paraların kime ait olduğu bilinmediği ve banka hesabınızda olduğu gibi bir merkezi otorite tarafından denetlenip izlenilme söz konusu olmadığı için parasal ve mali anlamda bir özgürlük söz konusu olmuş oluyor. Bu nedenle hesabınıza yönelik bir tehdit yani açılmış hesapların durdurulması ve el konulması gibi bir tehdit söz konusu bile olmuyor.

''Üzgünüm ama Bitcoin'i halka anlatabilecek basit bir tanımlama yapması çok zor. Ortada Bitcoin'i benzetebileceğim hiç bir şey yok'' diyen Satoshi Nakamoto'nun izinden giderek Bitcoin'i çılgınlık olarak ifade etmek yerine insanlığın en önemli buluşlarından biri demenin daha doğru olacağı kanaatindeyim.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ