Bitcoin ve kripto para birimlerinin mükemmel bir fikir olduğu şeklindeki yaklaşım şimdilerde çoğu kişinin dilinde.

Bitcoin ve kripto para birimlerinin mükemmel bir fikir olduğu şeklindeki yaklaşım şimdilerde çoğu kişinin dilinde. Muhtemelen karmaşık sistemin ihtiyacını karşıladığı için böyle bir yaklaşım söz konusu. Diğer taraftan Bitcoin örneğinde olduğu gibi tam olarak bir sahibi olmadığı ya da kaderini belirleyebilecek bir otoritesi olmadığı için mükemmel bir fikir.

Bitcoin ve kripto para birimleri için bir realite var ki o da, onları sahiplenen kalabalıklar olarak ifade edilen kullanıcılar. Artık kendi başına bir varlık olduğunu ispatlayacak kadar uzunca bir sicile de sahip Bitcoin ve kripto para birimleri.

Bitcoin ve kripto para birimleri sıkıntılı dönemleri bir kenara bıraktı. Ancak daha alacaklar uzunca bir mesafe var. Başarısız olma ihtimalleri dahi gerilerde kaldı artık. Zira artık nasıl çalıştığını ve ne işe yaradıklarını çok iyi biliyoruz.

Bitcoin ve kripto para birimlerinin varlığı bile hükümetlere son kontrol edebilecekleri obje olan paranın artık onların tekelinde olmadığını hatırlatacak bir sigorta poliçesi haline geldi. Bu bağlamda hiçbir hükümet zihninizde sahip olduğunuz bir kodu kontrol edemez.

Bitcoin ve kripto paraların kullanım alanı yaygınlaştıkça ve sosyal hayatın içerisinde daha fazla yer ettikçe mükemmel bir fikir olduğu gerçeği daha da netleşecek. Fiyat artışları her zaman yatırımcıları memnun edebilir. Ancak asıl topluluğu memnun edecek temel neden yayılım. Kripto para birimlerinin yayılımı arttıkça muhtemel bir Orwell geleceğine karşı güvence sağlayacaktır. Arzu edenler George Orwell’in Hayvan Çiftliği isimli eserine bakabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ