İlk çıktığı günden bu yana Bitcoin ve kripto paralar var olan parasal sistem için önemli bir alternatif haline geldi.

Bitcoin ve Kripto Paralar Önemli Bir Alternatif Haline Geldi

İlk çıktığı günden bu yana Bitcoin ve kripto paralar var olan parasal sistem için önemli bir alternatif haline geldi. Dünya toplumları karmaşık ve yazılıma dayalı yapısı nedeniyle Bitcoin ve kripto paralara temkinli bir duruş sergilese de gelinen nokta benimsemenin hızla arttığı bir aşama haline geldi. Bu süreç Bitcoin ve kripto para birimlerini önemli bir alternatif yaptı.

Çağları Aşan Buluş: Bitcoin ve Kripto Paralar

Satoshi Nakamoto Bitcoin'i tasarlarken muhtemelen böylesine devasa bir piyasa etiketine ulaşabileceğini tahmin etmemişti. Elbette Satoshi Nakamoto Bitcoin'i bir ödeme sistemi olarak ortaya koymuştu. Ödemeler sisteminde bir vizyon olarak bakıldığında nakit paranın kişilere sağladığı avantajları dijital dünyada da yaratma vizyonu en büyük gaye olmuştu. Bu vizyon ile birlikte eksiklerine  ve zamanla oluşan BTC'ye karşı düşmanca görüşlere rağmen Bitcoin ve kripto para birimleri yıllar içinde gelişti ve sistemin hem parçası hem de alternatifi oldu.

Bitcoin'i alternatif kılan sadece bu değil. Tarihte ilk defa devlet ve doğanın izin verdikleri dışında hiçbir merkeze bağlı olmayan ortak bir zeka ürünü karşımızda duruyor. Teknolojisi itibariyle anlaşılması gerçekten zor ancak işlemleri öğrenebilme itibariyle acamiliği rahatça atlatabileceğimiz bir sistem ile tanışmış bulunuyoruz. ''Bir konuyu 6 yaşındaki bir çocuğa anlatamıyorsanız muhtemelen siz de anlamamışsınız.'' diyen Einstein'in izinden giderek yalın bir halde anlatmaya çalışıyoruz Bitcoin ve kripto para birimlerini.

Evet Bitcoin önemli ve güçlü bir alternatif. Üstelik zamana gelmiş bir alternatif. O yüzden karşısında durulamıyor. Victor Hugo'nun dediği gibi ''Hiçbir ordu zamanı gelmiş bir fikrin önünde duramaz. ''Bitcoin ve kripto paralar için bu gerçeği akıldan çıkarmayalım.En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ