Zimbabwe halkı, kötü niyetli, enflasyonist bir finansal sisteme hapsolmuş durumda. Kripto para topluluğu şimdi bunu doğrudan ele alabilir.

Bitcoin ve Kripto Paralar Zimbabwe İçin Bir Çözüm mü?

Zimbabwe halkı, kötü niyetli, enflasyonist bir finansal sisteme hapsolmuş durumda. Kripto para topluluğu şimdi bunu doğrudan ele alabilir.

Bugün Zimbabve halkı aşırı enflasyon, finansal belirsizlik ve günlük yaklaşık olarak 3 dolarlık para çekme limitleri gibi daraltıcı bankacılık limitleriyle karşı karşıya. Burada kaçak enflasyonun kötülüklerini açıklamam gerektiğini düşünmüyorum Ancak gerçek olan şu ki, Zimbabve acı çekiyor.

Küresel topluluk, Zimbabve, Venezuela veya Arjantin'de olsun, bu tür bir sorunu çözemedi: sadece taban veya siyasi baskı bu tür yerleşik çıkarlara karşı işe yaramıyor.

Ancak kripto, bu durumlarda ekonomik bir cennet sağlayabileceğini uzun zamandır hayal ediyor. Bugün nihayet bu rüyayı gerçeğe dönüştürecek araçlara sahip olduğumuza inanıyoruz.

Kripto paralar Dai aracılığıyla, Zimbabve halkına, Greenpeace veya BM'nin sunabileceği her şeyden daha önemli bir şey olan istikrarlı bir ekonomik platform sağlayabilir. Bu, yalnızca kriptonun sağlayabileceği büyük olumlu etki için tarihi bir fırsat.

Bu rüya yıllardır kripto paraya sadık kalmıştır, bu yüzden bunun çok fazla şüphecilik kazanmasını bekliyoruz. Biz sadece bu şüpheciliği, makalenin içeriğine dayalı olarak belirli yapıcı eleştirilere yönlendirmenizi istiyoruz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ