İlk çıktığı zaman dilimlerini hatırlar mısınız , bilmiyorum ama Bitcoin ve kripto para birimlerine bakış açısında zamanla büyük değişmeler oldu.

İlk çıktığı zaman dilimlerini hatırlar mısınız , bilmiyorum ama Bitcoin ve kripto para birimlerine bakış açısında zamanla büyük değişmeler oldu. İlk başlarda dolandırıcılık ve uyuşturucu  trafiğinde kullanılan para birimi vurgusu zamanla yerini dijital altın söylemine bıraktı.

Kullanım Alanı Bitcoin 'e Bakışı Değiştiriyor

Bitcoin kullanım alanı buldukça insanlarda ona yönelik bakış açılarını değiştiriyorlar. Özellikle insanların bankalara ihtiyaç dahi duymadan Bitcoin üzerinden birbirlerine para aktarmaları ve bunu gerçekleştirirken hızlı ve her zaman uygulanabilir olması  olumsuz bakışları bir anda olumlu duygulara çevirdi.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Bitcoin 'e yönelik bakış açılarını sadece insanlar değiştirmedi. Devletler de bakış açılarını yavaş yavaş netleştirmeye başladılar. Elbette Bitcoin transferlerinin takibini kolay bir şekilde yapılamıyor olması devletleri bazı endişelere sevk etmiş olabilir. Ancak geldiğimiz aşama artık bu teknolojinin yasaklanması yerine onun yasal olarak düzenlenmesi oldu.

Bitcoin 'in altında yatan teknolojiyi bir ilerleme fırsatı görüp onu teşvik eden ülkeler ileride muhtemelen kazançlı çıkacaklar. Bitcoin ve kripto para piyasasının yasal olarak nasıl düzenleneceği halen muğlak olsa da konu daha çok vergi tartışmaları üzerinde cereyan ediyor. Bugün elbetteki 2,5 trilyon dolara ulaşan bir piyasanın fişini çekmek çok kolay değil.

Bu noktadan sonra yapılacak olan en güzel şey piyasanın yasal düzenlemelerini yapıp belirsizliği ortadan kaldırmak olacak. İşte bu nedenle geldiğimiz son aşamalar insana 'nereden nereye  ' dedirtiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ