Bitcoin ve altcoinler, sert genel direnç seviyelerine yaklaştıkları için kısa vadede birkaç engele çarpabilir. Ancak genel gidişat yükseliş eğilimini sürdürüyor.

Bitcoin ve Kripto Paralarda Hangi Gelişmeler Bekleniyor?

Bitcoin ve altcoinler, sert genel direnç seviyelerine yaklaştıkları için kısa vadede birkaç engele çarpabilir. Ancak genel gidişat yükseliş eğilimini sürdürüyor.

Bitcoin (BTC), 27 Temmuz'da 10 bin doların üzerine çıktı ve o zamandan beri bu seviyenin üzerinde kaldı. Veriler, 10 bin dolar seviyesinin üzerindeki 63 günlük kapanış serisinin yeni bir rekor olduğunu gösteriyor.

Bu aynı zamanda, daha önce sert bir direnç olarak hareket ettikten sonra seviyenin artık güçlü bir destek haline geldiğini gösteriyor. Boğalar sürekli olarak 10 bin doları ve altındaki düşüşleri satın aldı. Bu psikolojik olarak önemli seviye şimdi yükseliş trendinin bir sonraki ayağını başlatmak için bir zemin görevi görebilir.

Şu anda, yatırımcılar portföylerini itibari para birimlerinin düşüşünden korumak için alternatif yatırım fırsatları ararken, dünya çapında ortaya çıkan parasal ve mali teşvik önlemlerinin kripto para birimlerinin cazibesini artırdığı görülüyor.

Madencilik için 2,5 milyondan daha az Bitcoin kaldığı ve kurumsal yatırımcılardan gelen talep arttığı için kıtlık faktörü yakında devreye girebilir.

Haftalarca aşağı yönlü fiyat hareketi ve kısa konsolidasyon dönemlerinden sonra, Bitcoin ve altcoinler yükseliş trendini sürdürmek için son birkaç günün yükselişine dayanabilir mi?

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ