Tarih, Bitcoin (BTC) yarılanmalarının büyük boğa hareketlerine yol açtığını gösteriyor. Kasım 2012'de ilk yarıya gerçekleştikten sonra, CoinMarketCap'in en üst düzeydeki kripto para birimi 2012 sonundan 2014'e kadar % 10.000 arttı.

Bitcoin ve Kripto Paralarda Şimdi Ne Bekleniyor?

Tarih, Bitcoin (BTC) yarılanmalarının büyük boğa hareketlerine yol açtığını gösteriyor. Kasım 2012'de ilk yarıya gerçekleştikten sonra, CoinMarketCap'in en üst düzeydeki kripto para birimi 2012 sonundan 2014'e kadar % 10.000 arttı. Temmuz 2016'da gerçekleşen ikinci yarılanma, 2016 ortasından Aralık 2017'ye kadar yaklaşık % 2.500'lik bir ralli üretti. 11 Mayıs, Bitcoin üçüncü yarılanmasını tamamladı ve beklentiler büyük bir yukarı hareket için son derece zirvede.

Tarih dışında, mevcut temel faktörler Bitcoin’in geleceğinde büyük bir ralli için zemin hazırlıyor. Dünya şu anda koronavirüs salgını nedeniyle finansal bir krizin ortasında ve bu, Bitcoin'in doğmasına yol açan önceki finansal krizi gölgede bırakıyor.

Mevcut krize yanıt olarak, hükümetler ve merkez bankaları teşvik tedbirleriyle yeni uç noktalara gitmişlerdir. ABD Federal Rezervi ilk kez borsa yatırım fonlarına yatırım yapmayı planlıyor ve Trump İdaresi, Fed'e negatif oranlar için baskı yapmaya başladı.

On yıldan fazla bir süredir, merkez bankaları her mali soruna karşılık olarak sadece faiz oranlarını düşürmeye ve daha fazla para basmaya başvurdu. Sonuç olarak, Fed'in bilançosu 6.72 trilyon doları aştı ve ABD hükümetinin borcu 25 trilyon doları aştı.

Morgan Creek Digital'in kurucu ortağı Anthony "Pomp" Pompliano'ya göre, enflasyon ve para krizi korkusu bazı yatırımcıları kripto para birimlerine sürükleyecek gibi görünüyor.

 Temel olarak, kripto para birimlerinde bir sonraki boğa koşusu için zemin hazırlandı, ancak zamanlaması zor olurdu. Bu nedenle, uzun vadeli yatırımcılar portföylerini yavaş yavaş keskin düzeltmeler üzerine inşa edebilirler.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ