Bitcoin ve Ethereum'un birkaç günlüğüne konsolide olma ihtimali bulunuyor. Bu durum, belirli altcoinlerin muhtemelen yükseliş trendine devam etmesine yol açabilir.

Bitcoin ve Kripto Paraları Bu Hafta Neler Bekliyor?

Bitcoin ve Ethereum'un birkaç günlüğüne konsolide olma ihtimali bulunuyor. Bu durum, belirli altcoinlerin muhtemelen yükseliş trendine devam etmesine yol açabilir.

Bu hafta S&P 500, gün içi tüm zamanların en yüksek seviyesini görerek ve Mart ortasında koronavirüs pandemisinin neden olduğu kayıpların % 100'ünü geri kazanarak gündem oldu.

Buna rağmen, ABD borsalarının aşırı değerlenebileceğine dair işaretler var. Wilshire 5000 Endeksini ABD GSYİH'sına bölen bir analiz aracı olan Buffett göstergesi şu anda 1.7’yi gösteriyor. Bu rakam, güçlü bir piyasa düzeltmesi izleyen 1.71 ile dot-com döneminin zirvesine oldukça yakın.

Bununla birlikte, bugün ile dot-com dönemi arasındaki önemli bir fark, mevcut faiz oranlarının rekor düzeyde düşük olması ve merkez bankalarının ekonomiyi desteklemek için büyük miktarlarda para pompalamasıdır.

Borsa çökerse, Bitcoin (BTC) başlangıçta olumsuz duyarlılık nedeniyle düşebilir, ancak fiyatın uzun süre düşük kalması pek olası değil. Zira borsalarda pozisyonlarını satan traderlar paralarını park etmek için güvenli liman varlıklarına bakacaklardır.

Hedge fon yöneticisi Paul Tudor Jones tarafından yapılan son Bitcoin yatırımları ve Grayscale Investments ürünlerine artan kurumsal giriş, yatırımcıların Bitcoin'e bir değer deposu ve enflasyona karşı bir koruma olarak baktıklarını gösteriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ