Bitcoin 45 bin dolar bandında hareket ediyor

Bitcoin 45 bin dolar bandında hareket ediyor. Toplam piyasa değeri 2.09 trilyon dolar civarında ve Bitcoin’in toplam piyasa hakimiyeti %41 düzeyinde.

Bitcoin ve Kripto Para Piyasalarında Günün Önemli Gelişmeleri 

Günün en önemli gelişmesi, İngiltere Posta Ofisinin 10 milyon kullanıcıya ulaşan aplikasyonu üzerinden kripto para alım/satım işlemlerinin yapılmaya başlaması oldu. Böylece İngiltere’de Bitcoin ve kripto paraların kabulüne yönelik stratejik bir adım atılmış oldu.

Dünyaca ünlü futbol takımı Paris Saint Germain (PSG), Messi’yi renklerine bağlayarak dikkatleri üzerine çekti. PSG asrın transferini gerçekleştirirken ödemelerin bir kısmını PSG Fan Token üzerinde yapması kripto para piyasalarının hanesine artı puan olarak yazıldı. PSG’nin forma reklamı da bir kripto para şirketi tarafından satın alındı. Crypto.com, PSG ile sponsorluk anlaşması yaptı.

Ülkemizde de Süper Lig takımlarından Malatya Spor’un Sponsorluğunu Bir Süre BTC Türk Yapmıştı

Eylül ayında kripto para piyasalarını bekleyen en önemli gelişme ise G20 Finansal Eylen Gücünün (FAFT) küresel kripto para regülasyonlarına hazırlanması. Eğer ağır bir regülasyon kararı çıkarsa piyasalarda ciddi bir krize neden olabilir.

Günün en çok kazandıran kripto parası Hedera Hashgrapg (HBAR) ve Cardano (ADA) olurken en çok kaybeden kripto paraları eCash (XEC) ve Revain (REV)

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ