Büyük hacimli altcoinler daha yüksek ralli yapmaya çalışıyor ancak ilk boğaların desteklemek için 24.000 $’ı aşması gerekiyor.

Bitcoin ve Kriptolarda Bu Hafta Neler Bekleniyor?

Büyük hacimli altcoinler daha yüksek ralli yapmaya çalışıyor ancak ilk boğaların desteklemek için 24.000 $’ı aşması gerekiyor.

Bir varlığın fiyatı yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığında, traderlar, ticareti daha yükseğe çıkarma fırsatı buldukça devreye girer. Aynı durum, Bitcoin (BTC) fiyatı 16 Aralık'ta 20.000 $ seviyesinin üzerine çıktıktan sonra da görüldü. 19 Aralık itibariyle fiyat, dört günde %21'lik bir ralli olan 24.197,46 $ ile gün içi en yüksek seviyeye ulaştı.

Bitcoin fiyatındaki bu keskin hareketler, türevleri kazançlarını denemek ve yükseltmek için kullanan veya olumsuz koruma satın alarak mevcut pozisyonlarını riske atan traderları cezbeder. Bu, Bitcoin opsiyonlarındaki açık pozisyonun bu hafta başında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 6,5 milyar dolara ulaşmasıyla sonuçlandı.

Profesyonel traderlar pozisyonlarını oluşturmak için karmaşık opsiyon stratejileri kullanırken, perakende traderlar genellikle opsiyon sözleşmesinden beklenmedik bir kazanç elde etme hayaliyle opsiyon satın alırlar. Bu, 36.000 $'lık işlem fiyatı ve 52.000 $'lık çağrı seçeneğindeki yüksek açık pozisyonda görülebilir.

Her opsiyon sözleşmesi için bir satıcı ve bir alıcı vardır ve genellikle profesyonel traderlar opsiyon sözleşmelerini satmayı ve vade sonu değersiz olduğunda primi cebe indirmeyi tercih ederler. Bu nedenle, perakende traderlar opsiyon sözleşmeleri satın almadan önce bilinçli kararlar vermelidir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ