Kripto para birimleri hakkındaki düzenlemeler son zamanlarda cazibe merkezi olmuştur.

Bitcoin ve Nakit: Doğru Kripto-Düzenlemeleri Engelleyen Anlayış Eksikliği Söz Konusu

Kripto para birimleri hakkındaki düzenlemeler son zamanlarda cazibe merkezi olmuştur; kısmen, kripto para birimlerinin düzenlenmesi ile ilgili bir şey, her ülke farklı şekilde yaklaştığı için herhangi bir hükümet tarafından merkezi olarak düzenlenememesidir.

Bununla birlikte, 2019 yılında FATF, 'seyahat kuralı' getiren sınır ötesi ödemelerle ilgili endişeler üzerine yeni düzenlemeler getirdi. Bu kural uyarınca, Kripto Varlık Hizmet Sağlayıcıları [VASP] müşterilerinin kişisel verilerini ve işlem ayrıntılarını paylaşmak zorundadır. Aslında FATF, düzenlemelere uymayan ülkelerin kara listeye alınabileceğini de iddia etmişti.

Öte yandan, düzenleyiciler de çok farklı para birimi biçimleriyle uğraşmak zorunda oldukları için birçok zorlukla karşı karşıyadır. Nakit, elektronik para ve sonra kripto varlıkları ile farklı uğraşmak zorundalar. Nakit düzenleme o kadar da zor bir iş olmasa da, nakit planlarının güvenliği ve sağlamlığı gibi elektronik ve kripto para birimleri söz konusu olduğunda bazı düzenleme sorunları vardır.

Birçok kripto meraklısı bu katı kripto düzenlemeleriyle ilgili endişelerini dile getirdi. BlockFi'nin kurucu ortağı Flori Marquez, bu konu hakkında en son yorumu yaptı. Yakın tarihli bir podcast'te Marquez, düzenleyicilerin Bitcoin ve Cash arasındaki temel farkı anlaması ve ardından düzenlemeleri getirmesi gerektiğine inandığını söyledi.

“Bitcoin ve nakit arasındaki temel farkı anlamak için düzenleyicileri biraz zaman alacak […] Bitcoin ve diğer kripto varlıkların nasıl çalıştığını anlamalarını sağlamalıyız ve sonra bu varlıklar ve bunların nasıl düşünülmesini sağlamalıyız düzenlenmeli. ”

Dahası, Bitcoin'in 12-13 Mart boyunca destansı düşüşü, insanların en iyi koinin 'dijital altın' ve 'güvenli sığınak' anlatılarından şüphelenmesine neden oldu. Aslında, bazı insanlar devlet destekli nakit parayı sürekli güvenli liman olarak adlandırmaya geri döndüler.

Bu insanların çoğu Bitcoin'in sıfıra inebileceğini ve bu paranın tek istikrarlı para birimi olduğunu düşünürken, Anthony Pompliano, Caitlin Long ve Binance's CZ gibi diğer Bitcoin taraftarları, kısa vadeli hareketlerine göre yargıya varılmaması gerektiğini düşünüyor. Marquez'e göre, Bitcoin hisse senedi piyasalarıyla olan ilişkisini bozarsa, piyasadaki konumunu geri kazanabilir.

 İlişkilendirilmemiş bir varlık olması gerektiğinden, Bitcoin birçok kişi tarafından güvenli bir liman olarak görülüyordu. Bununla birlikte, kral koinin şu anki hareketlerine bakıldığında, BTC her zaman güvenli liman anlatımını geri kazanmayacak gibi görünüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ