Bitcoin ve S&P 500 Fiyat Endeksi korelasyonu, kripto ve hisse senetlerinin ortak bir şeyi olduğunu kanıtlıyor: Amerikan perakende yatırımcıları ve şirket patronları.

Bitcoin ve S&P 500 Korelasyonu Hiç Bu Kadar Doğru Olmamıştı

Bitcoin ve S&P 500 Fiyat Endeksi korelasyonu, kripto ve hisse senetlerinin ortak bir şeyi olduğunu kanıtlıyor: Amerikan perakende yatırımcıları ve şirket patronları. Bu hafta, şirket ve kişisel gelir koronavirüs preparatları arasında eridiği için son 11 yılın en tehlikeli haftalarından biri.

İnsanlar İtalya'da neler olduğunu görüyor ve tonlarca yiyecek, malzeme, tuvalet kağıdı vb. Satın almak için süpermarketlere koşuyor. Hisse senetleri ve hisse senetleri değerlerinin başka bir bölümünü kaybetti ve kripto para birimleri de benzer bir isabet aldı. S&P 500, yatırımcıların istediklerinden daha düşük. Tüm bankaların ve Amerika'nın büyük firmalarının geleceği için alarmlar çalıyor

Coin Metrics verileri, Ocak ayından bu yana korelasyonun katlanarak arttığını göstermektedir. Bu, Bitcoin fiyatının 90 gün boyunca büyük kurumsal yatırımcılar sayesinde yükselip ardından daralan olduğu anlamına geliyor. Bitcoin ile birlikte her şeyi satıyorlardı. Veri platformu olan Sentiment’e göre, 30 günlük korelasyon oranı 0.64 iken, Coin Metrics 0.57’yi gösteriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ