Bitcoin be kripto para birimlerine eren dönemde yatırım yapanlar elbette önemli ölçüde kar elde ettiler.

Bitcoin ve Tüketicilerin Kaybı

Bitcoin be kripto para birimlerine eren dönemde yatırım yapanlar elbette önemli ölçüde kar elde ettiler. Onların bu alanda çok kayıpları bulunmuyor elbette. Ancak zirveden giriş yapanlar için elbette aynı şeyleri söylememiz pek de mümkün değil .  Muhtemelen uzunca bir süre beklemeleri gerekecek.

Bu aşamada fonlanan projelere de dikkat edilmesi tüketiciler ve yatırımcılar açısından son derece önem arz ediyor. Topluluğun desteği hiçbir zaman müsrifçe harcanmamalı. Böyle bir müsriflik açıkçası karlı olma potansiyeli yüksek kripto para projelerinin para bulamaması anlamına gelir.

Tüketiciler tam da bu aşamada iki türlü kaybederler. Öncelikle, uzun bir süreçte kenara yatırım amaçlı ayırdıkları paralar hiçbir zaman fonlanmaması gereken projelere yönlenir. Bu projeler iflas ettiğinde yatırımlar da boşa gitmiş olur. Bu durum tüketiciler için hayal kırıklığı yaratır.

İkinci olarak sınırlı bir hayat olarak değerlendirebileceğimiz krediler zahmete bile değmeyen projelere yönlendirildiği için ekonomiler mümkün olduğu kadar hızlı ya da verimli bir şekilde gelişmez. Örnek vermek gerekirse, fabrikalar gelişmez, öğrenciler kredi alamaz ve girişimciler de finanse edilemez.

Sonuç olarak kaynakların boşa harcanması ile birlikte ekonomiler hiçbir alanda potansiyeline yaklaşan bir performans sergileyemez. Süreci yönetmenin zorlaşması ile birlikte Bitcoin ve kripto para yönelim de azalabilir. Sermaye akışları da kesilince de birçok kripto para projesi yarıda kalır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ