Bitcoin ve kripto para yatırımcılarının zaman içerisinde öğrendikleri bazı gerçeklikler bulunuyor.

Bitcoin ve Yumurtaları Farklı Sepete Koymak

Bitcoin ve kripto para yatırımcılarının zaman içerisinde öğrendikleri bazı gerçeklikler bulunuyor. Bunlardan belki en önemlisi yatırım stratejisinin nasıl olması gerektiği ile ilgili. Yatırım stratejisi kaybı en aza indirmeyi veya faydayı maksimize etmeyi amaçlamaktadır.

Yumurtaları Farklı Sepete Koymak ve Bitcoin

Yumurtaları farklı sepete koymanın ne denli önemli olduğunu onu bir sepette taşırken düşünce anlarız. Aslında yaptığımız temel şey bizim riskleri dağıtmamızdan ibarettir. Finansal piyasalar yumurtalarımızı farklı sepetlere koymamızı ucuz ve kolay hale getirmektedir.

Örneğin 10 bin TL bir sermaye ile tek bir kripto paraya yatırım yapabileceğiniz gibi yumurtaları farklı sepetlere koymak örneğinde olduğu gibi yatırımınızı çeşitlendirip yüzlerce kripto para birimine yatırım yapabilirsiniz. Açıkçası sepet yapmak her zaman mantıklı bir harekettir.

Geniş bir varlık yelpazesinde çeşitliliğe girmenizin avantajları var elbette. Konuyu sadece Bitcoin ve kripto paralar özelinde de düşünmemek gerekiyor. Hisse senetleri, kısa vadeli bonolar, uzun vadeli tahviller ve gayrimenkulleri burada saymamız gerekiyor. Bu varlıkların bazıları iyi iş çıkarırken aynı zaman diliminde diğerleri zayıf kalabilir.

Buradaki açık durum yumurtaların sepetlere dağıtılmış olduğu. Kimilerinin zarar ettirdiği noktada kimilerinin kar elde ettirmesi sermayenin korunması açısından önem arz etmektedir. Örneğin 2017 yılı hisse senetlerinin performansı açısından kötü bir yıl olarak görülürken Bitcoin ve kripto paralar için olağanüstü karların gerçekleştiği yıldı. Bu nedenle yatırım stratejisi ile ilgili olarak yumurtalarınızı koruma altına alın ve farklı sepetlere koymayı unutmayın.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ