Bitcoin'in ilk tam ticaret haftası gelecek şeylerin bir işaretiyse, o zaman tokalaşın, gezintiye çıkıyoruz!

Bitcoin'in ilk tam ticaret haftası gelecek şeylerin bir işaretiyse, o zaman tokalaşın, gezintiye çıkıyoruz!

Bir hafta içinde, Bitcoin Aralık ayındaki mavilerini salladı, yeni bir 2020 yüksekliğine yükseldi, bir miktar yükseliş gördü, yüksek bir türev yayınladı ve hatta siyasi krize “güvenli liman” oldu. Temel olarak, Bitcoin en iyisini yaptı.

Volatilite cephesinde, Bitcoin 8.400 dolara yükseldi, 7.600 dolara düştü ve şimdi 8.100 dolara yakın dinleniyor. Arcane Research tarafından hazırlanan bir rapora göre, bu dalgalanma Bitcoin'in geçen hafta gördüğü düşüş trendini tersine çevirdi. 30 günlük Bitcoin volatilitesi yüzde 3 seviyesinin üzerine çıktı.

Aralık 2019'a kadar Bitcoin 7.200 $ - 7.500 $ aralığında kilitlendi ve bu da volatilitenin yüzde 2'nin altına düştüğünü gösterdi.

Bitcoin’in küresel ticaret hacmi, 2020'nin başından beri ABD-İran çatışmasından önce istikrarlı bir artışla ve bunu takiben siyasi risklerden korunmak için hızlı bir acele ile yüzde 126 oranında artış gösterdi.

Raporda, gerçek BTC işlem hacmi, Aralık ayı fiyat baskısı nedeniyle yıl başında 192 milyon $ 'a kıyasla 8 Ocak'ta 1.5 milyar $ olarak kaydedildi.

Türevler de Bitcoin’in makro pump hareketinden faydalanıyordu. Intercontinental Exchange [ICE] dijital varlık platformu Bakkt, Açık Pozüsyon [OI] 'in Bitcoin Vadeli İşlemleri sözleşmelerinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.183 Bitcoine yükseldiğini gördü.

Hacim açısından, günlük ortalama işlem hacmi, işlemin ilk tam haftasının kapanmasından sonra 3.300 BTC'de oturuyor. Raporlar, bir önceki haftanın ortalama günlük hacmine kıyasla hacmi yüzde 25'lik bir eğimle ortaya koyuyor.

İran'ın misillemesini takiben 7 Ocakta Bakkt’ın Vadeli İşlemleri günlük hacmi 40.8 milyon $ 'a yükseldi. O zamandan beri, hacimler aşamalı olarak Washington D.C. ve Tahran arasındaki gerilimlerin soğumasıyla 32.6 milyon $ [8 Ocak], 25.5 milyon $ [9 Ocak] ve ardından 21.2 milyon $ [10 Ocak] seviyelerine yavaş yavaş düşüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ