Çoğumuz belki de geçmişin özlemini duyuyoruz. ‘’2010 olsa da 1 dolara 1.500 Bitcoin alsak’’ diyoruz.

Bitcoin Yakın Geleceği Artık Çok Daha Net

Çoğumuz belki de geçmişin özlemini duyuyoruz. ‘’2010 olsa da 1 dolara 1.500 Bitcoin alsak’’ diyoruz. Ama geçmiş geride kaldı artık. 2015 ve hatta 2019’daki Bitcoin fiyatına bile razıyız şimdilerde. Özlemleri bir tarafa koyalım. Bitcoin’in yakın geleceğine biraz odaklanalım.

Bitcoin 100.000 Doları Görür mü?

Bitcoin için yakın projeksiyonda 100.000 dolarlık bir fiyat etiketi yer alıyor. Bitcoin’in bu fiyat etiketine ulaşmasına kesin gözüyle bakılıyor. Böyle bir bakışın elbette bir nedeni var. Bu neden Bitcoin yatırımcı sayısının günden güne artıyor oluşu. Gerçekten de son yıllarda Bitcoin yatırımcı ciddi miktarda bir artış var. ‘’Ne kadar çok yatırımcı o kadar çok fiyat artışı’’ şeklinde bir yaklaşım çoktan oluşmuş durumda. İlerleyen günler belki de bu fiyat etiketi için son derece sürpriz olacak.

Diğer taraftan Bitcoin arzının 21 milyon ile sınırlandığını unutmamak gerekiyor. Sınırlı arz her zaman fiyat açısında artış anlamına geliyor. Bu bağlamda piyasada az miktarda olan bir şeye yüksek talep geldiği zaman fiyatların şiştiğini hatırdan çıkarmamak gerekiyor. Eğer bir yatırımcı adayı iseniz Bitcoin’in gerçekten de farklı özelliklere sahip olduğunuzu unutmamanız gerekiyor. Bu fırsatı değerlendirmek de sizin elinizde.

Son söz olarak şunu da belirtmek de fayda var. ‘Bitcoin’in yükselişi artık bitti. Daha yükselmez.’’ şeklinde bir yaklaşımın doğru olmadığı kanaatindeyim. Bitcoin fiyatının nerede duracağını nereye kadar yükselebileceğini belirlemek gerçekten zor. Buna göre insanlar bu kadar fazla yönelim göstermeye devam ederse Bitcoin fiyatı daha da yükselmeye devam edecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ