Mayıs 2020'de gerçekleşmesi planlanan Bitcoin yarılanması, kripto alanında oldukça bir gürültü çıkardı. O kadar ki kripto yatırımcıları her gün yeni tahminler ortaya koyuyor.

Bitcoin Yarılanması: Gelecekteki “Vadeli İşlemler ve Kredi Verme Piyasalarını Nasıl Etkileyecek?’

Mayıs 2020'de gerçekleşmesi planlanan Bitcoin yarılanması, kripto alanında oldukça bir gürültü çıkardı. O kadar ki kripto yatırımcıları her gün yeni tahminler ortaya koyuyor.

2016 yılında, Bitcoin'in fiyatı yarı yarıya arttıktan sonra bir artış gördü ve bu da kripto para biriminin bu yıl da aynı modeli takip edebileceğini tahmin etti. Bitcoin yarılanması hakkında en son yorum yapan kişi, aynı zamanda JST Capital'in kurucu ortağı olan Manhattan Bölge Savcılığı'nın eski savcısı Scott Freeman.

Yakın tarihli bir podcast'te Freeman'aa Bitcoin yarılanmasının fiyatlandırılıp fiyatlandırılmadığı soruldu ve yanıt olarak Freeman şu cevabı verdi:

“Müşterilerimizden bunu duyuyoruz ve eğer geleneksel finansal piyasalardan biriyseniz, zaten fiyatının doğru olduğuna inanan müşteriler var mı? (……) Biraz daha uçucu olacağına inanan başka insanlar da var. Bence dünya geleneksel finanstan geliyor, bunun gibi şeylerin zaten piyasada fiyatlandırıldığını düşünüyoruz. ”

Bununla birlikte, Freeman ayrıca yarılanma olayı etrafında bir miktar dalgalanma beklediğini açıkladı ve bunun, opsiyon piyasasına, vadeli işlem piyasasına, borç verme piyasasına gelecekte Bitcoin fiyatını tanımlamak için başka bir yol olacağını ekledi.

Piyasadaki gidişata yönelik olarak da şu vurgyu yaptı:

“Yıl sonuna kadar muhtemelen daha yüksek olacağını tahmin ediyoruz, ancak bu kayalık bir yolculuk olacak. Demek istediğim 8.000 ile 10.000 arasında yukarı ve aşağı. Ve sadece bu ay, iki ya da üç hafta içinde % 10’luk bir harekete yol açacak. Biliyorsunuz, insanların genellikle iyi sonuç vermeyen kısa vadeli bir yaklaşım benimsemelerini öneriyoruz. ”

Konuşma, ev sahibinin Freeman'a on yıl boyunca blok zincir alanı hakkındaki düşüncelerinin ne olduğunu sormasıyla sona erdi. Freeman, blockchain'in toplumda tamamen kökleşmiş olacağını ve insanların teknolojiyi en kolay şekilde kullanacaklarını belirtti ve ekledi:

 “Haritalama için GPS kullandığınız gibi, blockchain tarafından desteklenen hiçbir fikriniz olmayacak teknolojiye benzer erişiminiz olacak, ancak teknolojimizin çoğu bir şekilde bağlanacak (……) Ve bence, teknoloji insanların ATM'nin çalışmasını istedikleri yerde gelişmeye devam edecek. Uygulamalarının çalışmasını istiyorlar. ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ