Bitcoin'in kısa ve orta vadeli görünümü aşağı yönlü. Azalan karma oranı, zayıf teknikler ve korkunç makroekonomik koşullar BTCUSD için işleri daha da zorlaştırıyor.

Bitcoin'in kısa ve orta vadeli görünümü aşağı yönlü. Azalan karma oranı, zayıf teknikler ve korkunç makroekonomik koşullar BTCUSD için işleri daha da zorlaştırıyor.

Wall Street bugün ABD ve Çin arasındaki yükselen gerilimler nedeniyle Apple , Alphabet, Boeing gibi teknoloji hisse senetleri düşerek açıldı.

Bitcoin, 9.600 dolarlık markanın üzerinde reddedildiği için düşüş eğilimi gösterdi. Kripto , boğa , riskli yatırımlara ilişkin düşük hacimler ve şüphecilik BTCUSD için neredeyse görünmez durumda.

Milyonlarca Bitcoin meraklısı arasında önde gelenlerin konuşması olan Bitcoin'in yarılanma etkinliği idi. Yatırımcı sayısındaki popülerlik ve teşvik, fiyatları 8.600 $ 'dan yukarı çekmede önemli bir rol oynadı.  

Şimdi yarılanma bitti, BTCUSD ayakta durmakta zorlanıyor. Sadece önceki seviyesinden daha aşağıya düşmek için ara sıra yükseliyor.

Bitcoin Hash gücü, yarılanmadan bugüne % 30'dan fazla düştü. Hash gücündeki azalma, Blockchain ağının güvenliğinde bir düşüş olduğunu gösterir. 

Birkaç madenci ağdan çıkmış ya da taşınmak zorunda kalmıştı. Azalan Bitcoin fiyatları ve düşük BTC ödülleri ile madencilik sürecine katılmaya devam etmeleri artık mümkün değildi.

Bir bakış  BTCUSD saatlik fiyat grafiği  BTC 20-periyot EMA yeniden test ettiğini ve alt seviyelere düştüğünü açığa çıkaracaktı. BTCUSD için gün aralığı 9365.1 dolar - 9728.4 dolar.

BTCUSD 9,7 bin doların üzerine çıksa da, yükseliş eğilimi söz konusu değil. Göreceli Güç Endeksi ve MACD güçlü bir düşüş gösteriyor .

İşlem hacmi de iyileşmedi. Analistler, BTCUSD'nin buradan çok daha düşük olabileceğini iddia ediyorlar. Gerçekten de, BTC artık Dow ile birlikte yükselmiyor. Bununla birlikte, Dow ve BTCUSD üzerindeki herhangi bir olumsuz etkinin birden bire çarpması için iyi bir şans var! 

 

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ