Bitcoin şu anda 6.000 $ 'ın üst bölgesinde kurulan ağır direnişin üstesinden gelmeye çalışıyor ve bu süregelen yükseliş trendi, BTC'nin 6.600 $' ın en düşük seviyesinden geri döndüğü zaman ortaya çıkan ivme artışına işaret ediyor.

Bitcoin Yarılanmasına Giden Süreçte Traderlar Kenara mı Çekildi?

Bitcoin şu anda 6.000 $ 'ın üst bölgesinde kurulan ağır direnişin üstesinden gelmeye çalışıyor ve bu süregelen yükseliş trendi, BTC'nin 6.600 $' ın en düşük seviyesinden geri döndüğü zaman ortaya çıkan ivme artışına işaret ediyor.

Bu oynaklık doğal olarak traderlar arasında bir faaliyet artışı olacağını öngörecektir, ancak veriler şu anda birçoğunun kenara çekildiğini göstermektedir.

Buna ek olarak, yatırımcıların Bitcoin'i hızlı bir şekilde borsa cüzdanlarından çekmesi, yatırımcıların kısa vadeli spekülasyonlar yerine uzun vadeli yatırım stratejilerine başvurabileceklerini gösteriyor.

Bitcoin, mevcut fiyatın hemen üstünde ve altında yer alan temel destek ve direnç seviyelerine verdiği tepki ile önümüzdeki yıl trend olacağı tonu potansiyel olarak belirleyen uzun vadeli bir dönüm noktasında işlem görüyor.

Karşılaştırmalı kripto para birimi ticaretinin önemli düzeyde olmasına rağmen, BTC'nin Bitmex'te olan açık pozisyo seviyesi çok yüksek seviyelerinden önemli ölçüde düştüğü için yatırımcılar yakın volatilite ile ticaret yapmaya çalışacak gibi görünmüyor.

Blockchain araştırma ve analiz platformu Glassnode’dan gelen veriler, traderların artık Bitcoin'i borsa cüzdanlarından uzaklaştırdığını ve bu da onu uzun vadeli bir tutma stratejisinin bir parçası olarak soğuk cüzdanlara taşıdıklarını gösterebilir.

Bitcoin'in madencilik ödüllerinin yarıya indirilmesinin kısa vadeli sonuçları geniş bir şekilde tartışılıyor ve tarihsel emsal, bir yükseliş katalizörü olduğunu öne sürerken, bazı analistler aşırı hiper olduğunu iddia ediyor ve yatırımcılar arasında büyük hayal kırıklığına yol açacağını vurguluyor.

Bununla birlikte, bunun Bitcoin’in fiyatını nasıl etkileyebileceğine dair belirsizlik nedeniyle yatırımcıların kenarda yer almasına neden olan faktör olabilir.

Google Arama Trendleri verilerine göre, “Bitcoin Halving” ve “Halving” terimleri için arama hacmi son birkaç hafta içinde hızla arttı ve bu, ödül indiriminin uygulanmasından sadece 27 gün önce gerçekleşti.

 Bitmex'te olan açık pozisyon seviyelerinin de azalması kısmen bu olaydan kaynaklanıyor olabilir, çünkü yatırımcılar BTC üzerinde olabilecek beklenmedik etkiler nedeniyle bir ticaretin yanlış tarafına yakalanmak istemiyorlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ