Büyük bir hype'a rağmen, geniş çapta takip edilen bir çift kripto analisti, Bitcoin (BTC) fiyatının yarılanma yaklaştıkça düşebileceğini söylüyor.

Bitcoin Yarılanmasından Analistler Ne Bekliyor?

Büyük bir hype'a rağmen, geniş çapta takip edilen bir çift kripto analisti, Bitcoin (BTC) fiyatının yarılanma yaklaştıkça düşebileceğini söylüyor.

Tüccar ve teknik analist Rekt Capital, kripto kralının yarılanma olayından önce, BTC'nin 21 milyon tokenlik sonlu arzına doğru sürünmesiyle her blokta üretilen Bitcoin sayısını yarıya indirecek bir düzeltme eğilimi olduğunu söyledi.

Yayınlanma sırasında, bir sonraki yarılanmaya kadar yaklaşık 78 gün var. Rekt Capital'e göre, Bitcoin'in ilk yarılanmasından 100 gün önce, kripto para birimi % 50 düştü. İkinci yarılanmaya kadar olan koşuda ise % 38 düştü.

Birçok yatırımcı, karlarını ayırmak için Bitcoin'lerini satarken, diğerleri güçlü bir düşüş trendi korkusu ile satacak ve yatırımlarından sallanacak. Her halükarda, her iki yatırımcı da gelecekteki üstel eğilimleri kaçıracaktı. ”

Analist Joseph Young, Rekt Capital’in yarılanma öncesi izleme hakkındaki görüşünü paylaşıyor. O, ağa güç sağlamak için BTC kazanan madencilerin yarılanmaya kadar BTC satmasını bekliyor.

Yarılanma tahminleri kaynağa bağlı olarak değişiyor ve geniş çapta değişiyor.

Analist Peter Brandt, Bitcoin'in BTC'yi 100.000 dolara getirebilecek uzun vadeli bir parabolik eğilimin başında olduğunu söylüyor. Tone Vays daha muhafazakar ve BTC'yi 45.000 dolara getiren bir ralliyi tahmin ediyor.

Bu arada, CoinShares'in baş strateji sorumlusu Meltem Demirors, BTC'nin kurumsallaşmasının parabolik yarılanma sonrası ralliyi tamamen önleyebileceğini söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ