20 Kasım'dan bu yana, Bitcoin aralıklı pump hareketiyle 7800 dolara ve ardından 6500 doların altına düşerek 7000 dolar ve 7500 dolar arasında konsolide oluyor.

Geçen ay görece zayıf performansa rağmen, Aralık ayında bizi yeni yıla götürdüğü için BTC için hala umutların olduüunu söyleyebiliriz.


Bitcoin'in günlük grafiği, BTC'nin birkaç gün önce bir dikdörtgen dip formasyonuna girdiğini ve o zamandan beri iki trend çizgisi arasında hareket ettiğini gösterdi. Beklendiği gibi, örüntüye, fiyat örüntü sınırlarına yaklaştıkça hacimde hafif pikler ile azalan bir hacim eğilimi eşlik ediyor.

BTC, Hacim Profili göstergesindeki Kontrol Noktası çizgisini test ediyor gibi görünüyor ve bir aşağı hareket meydana gelse de, bir sonraki yüksek ses düğümüne yukarı doğru itme makul görünüyor. Neyse ki, dikdörtgen dipler zamanın yaklaşık % 60'ını yukarı doğru kırıyor ve fiyatta bir düşüşün daha az muhtemel olmasını sağlıyor.

Ayrıca, 50 günlük hareketli ortalama, son birkaç gündeki BTC fiyat hareketindeki zayıf performansın ardından daralıyor gibi görünüyor. Düşüş piyasasının tipik bir işareti olan fiyat çizgisinde belirmeye rağmen, bu Bitcoin için yukarı hareket etme ve hareketli ortalamayı daha tipik bir yükseliş senaryosuna geçirme fırsatı bırakıyor.

Bitcoin fiyatı da neredeyse 23 Aralık'ta EMA Şerit çizgilerinin üstünden geçmeyi başardı ve çizgileri biraz yakınsayan Bitcoin, henüz gelmemiş olabilecek ortalama geri dönüşün üzerine çıkabilir. Bir sonraki büyük direnç seviyesi şüphesiz % 23.6 Fibonacci düzelme hattında olacak ve 7450 dolar civarında olacak. Ayrıca, Bitcoin volatilitesi Eylül ayından bu yana en düşük seviyede yer alıyor ve kısa vadede büyük fiyat dalgalanmalarını daha az olası hale getiriyor.

Bitcoin, 2018'in çoğunu Aralık ortasında yaklaşık 3000 $ 'a düşmeden önce 6500 $' ın üzerinde harcadı. BTC, birkaç ayı, yavaş yavaş 13.800 $ 'ın üzerine çıkarak yavaş yavaş toparlanmadan önce 3300 $ ile 4000 $ arasında konsolide etti. Geçmiş veriler herhangi bir gösterge ise, yeni yıla geçerken Bitcoin muhtemelen daha yüksek seviyelere doğru yavaş bir yükseliş gösterecek.

Sonuç

Önümüzdeki birkaç hafta boyunca yanal hareket oldukça muhtemel görünmektedir ve şüpheli olsa da, aşağı yönlü bir kırılma, BTC'nin önümüzdeki birkaç hafta içinde 7000 doların altına düştüğünü gösterebilir. Göstergeler ve geçmiş performansın verilme olasılığı daha yüksek olan senaryo, BTC'nin aynı zaman diliminde kalıp sınırının üzerinde 8500 dolara yükseleceği yönündedir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ