Küresel pazarlar tam teşekküllü bir erime sürecine girmiş durumda. Bitcoin (BTC) şimdiye kadar 7.000 dolarlık bölgeye düşmesine neden olan sağlam bir düşüş trendine girerken, büyük ABD hisse senedi endeksleri çöktü.

Bitcoin Yatırımcıları Kan Banyosunda – İşte Dikkat Edilecek Seviyeler

Küresel pazarlar tam teşekküllü bir erime sürecine girmiş durumda. Bitcoin (BTC) şimdiye kadar 7.000 dolarlık bölgeye düşmesine neden olan sağlam bir düşüş trendine girerken, büyük ABD hisse senedi endeksleri çöktü.

Bu küresel düşüş, 2020'ye kadar yükseliş başlangıcına yaklaşıyor, ancak ölümcül Coronavirüs'ün hızla yayılması yatırımcıların kalbine korku saldı ve onları “riskli” varlıklardan kaçmalarına yol açtı.

Bitcoin için, riskli bir varlık olarak statüsü yatırımcıların “aşırı korku” seviyelerine ulaşan duygusuna bakıldığında görülür.

Bitcoin, Boğa Piyasası Yapısının Hızla Bozulmasıyla % 10'un Üzerinde Düşüyor

Yazım sırasında, Bitcoin şu anki fiyatı olan 7.800 $ ile % 10'un üzerinde işlem görüyor ve bu da günlük 8.800 $ 'lık günlük düşüşlerden belirgin bir düşüşe işaret ediyor.

Bu devam eden selloff, birkaç hafta önce BTC'nin 10.000 doların altına düştüğünde ortaya çıkan bir uzantıya işaret etti ve burada kurulan desteğin altındaki kırılma, bir sonraki adımın korkunç bir işareti oldu.

Görünüşe göre, lider kripto para birimi, alıcılar bu seviyenin güçlü bir savunmasını yayınlayabildiğinden, 7,700 dolardan güçlü bir destek buldu.

Twitter'da popüler bir kripto para birimi analisti olan Cred, son bir tweet'te, bir süredir bu agresif baskıyı satmadığını görmesine rağmen, 7.000 $ 'lık orta bölgenin Bitcoin'e bazı anlamlı yüksek zamanlı çerçeve desteği sağladığını belirtti.

Twitter'da saygın bir kripto para birimi tüccarı olan Anderson, son bir tweet'te Bitcoin yatırımcılarının aşırı korkusunun şu anda garanti altına alındığını, ancak sonuçta daha anlayışlı yatırımcılar tarafından kullanılacağını açıkladı.

 Duygu genellikle bir karşı gösterge olarak görülebilse de, yakın vadede Bitcoin'in daha da olumsuz olacağını görmesi oldukça olasıdır. Bununla birlikte, sonuçta bu, satıcıların aşırı kendinden emin ve fazla kaldıraçlı hale gelmesine neden olacak ve kapıları kısa bir sıkma ve potansiyel tersine çevirme için açacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ