İnsan davranışlarının mekanik bir aygıt gibi düzenleyen güdülerle donanmış değildir.

İnsan davranışlarının mekanik bir aygıt gibi düzenleyen güdülerle donanmış değildir. Seçeneklerle yüz yüze gelir. Bitcoin ve kripto para piyasasına yatırım yaparken de öyle. Eğer doğru karar verilmemişse, doğru olan  seçilmemişse yatırım anlamında büyük tehlikelerle ve risklerle karşılaşılmış demektir.

Çoğu defa yatırımcı kısa sürede karar vermek zorundadır. Bu zorunluluk anında yatırımcının duyduğu kuşku acı verici bir gerilime dönüşür. Bu durum karar verme kabiliyetine de ciddi anlamda darbe vurur. Bu durumun sonucu olarak da insanoğlu yoğun bir güven duyma gereksinimi içerisindedir. Kararlarını vermede uyguladığı yöntemin doğru olup olmadığı konusunda kuşku duymanın gereksiz olduğuna inanmak ister.

Bu noktada Bitcoin’e yatırım yaparken ilginç durumlar da ortaya çıkmaktadır. Yatırımcı doğru kararı verip onun geçerliliği konusunda kuşku duyarak işkence çekmektense , güven duyarak yanlış karar vermeyi tercih etmektedir. Bu nedenle güven duyma gereksinmesi son derece önemlidir.

Bu aşamadan sonra artık tamamen mantık devreye girer. Mantığın işlevi yaşama sanatını geliştiren Whitehead’in sözlerinde hareket edersek kripto para birimlerine yatırım da ama mantıklı yatırım da yaşama sanatını geliştiren bir unsur haline geliyor. Kararınızı dikkatle verin derim.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ