Bitcoin'in (BTC) toparlanması 32.500 dolar civarında bir dirençle karşı karşıya kalıyor ve bu da yükselişin kolay olmayabileceğini gösteriyor.

Bitcoin Yeni Bir Artışı Başlatabilecek mi?

Bitcoin'in (BTC) toparlanması 32.500 dolar civarında bir dirençle karşı karşıya kalıyor ve bu da yükselişin kolay olmayabileceğini gösteriyor. Bununla birlikte, olumlu bir işaret, kripto para birimlerine olan talebin güçlü kalması ve daha düşük seviyelerin alıcıları çekmeye devam etmesidir.

Goldman Sachs'ın 150 aile ofisi müşterisiyle yapılan bir anket, %15'inin halihazırda kripto varlıklarına yatırım yaptığını ve %45'inin atılım yapmak istediğini gösteriyor. Aile ofisleri 6 trilyon dolardan fazla varlığı yönetiyor, yani bu sektörden gelen küçük bir giriş yüzdesi bile sonunda kripto fiyatlarını artırabilir.

Kripto paralara yatırım yapanlar sadece zenginler değil. Gallup tarafından yakın zamanda yapılan bir anket, hisse senetlerine, tahvillere veya yatırım fonlarına 10.000 ABD Doları veya daha fazla yatırım yapan ABD'li yatırımcılar arasındaki Bitcoin sahipliğinin 2018'de %2'den Haziran 2021'de %6'ya yükseldiğini gösteriyor.

JPMorgan Chase yakında perakende varlık müşterilerinin kripto para birimlerine yatırım yapmasına izin verebilir. Banka danışmanlarının müşterilerine kripto para önermesine izin verilmeyebilir, ancak onlar tarafından talep edilen işlemleri gerçekleştirebilirler.

BTC/USDT

Bitcoin, 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (32.569 $) yakınında boğalar ve ayılar arasında zorlu bir savaşa tanık oluyor. Boğaların 22 Temmuz'da fazla zeminden vazgeçmemesi olumlu bir işaret.

Göreceli güç endeksi (RSI), orta noktanın hemen altına yükseldi ve düşüş momentumunun zayıfladığını gösteriyor. Alıcılar fiyatı 20 günlük EMA'nın üzerinde zorlar ve sürdürürse, BTC/USDT kuru 50 günlük basit hareketli ortalamaya (34.352 $) yükselebilir.

Bu seviye ayılardan satış çekebilir, ancak boğalar direncin üstesinden gelebilir ve fiyatı bunun üzerine çıkarabilirse, rahatlama rallisi 36.670 dolara yükselebilir.

Bu varsayımın aksine, fiyat 20 günlük EMA'dan veya 50 günlük SMA'dan düşerse, ayılar yine pariteyi 28.000 dolara düşürmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, parite panik satışına tanık olabilir ve 20.000 dolara olası bir düşüşün yolunu açabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ