"Yeni bir oyuncu" gibi görünen şey, Bitcoin boğaları için kısa bir Noel tezahüratının ardından 50.000 doları dirence çevirmeye başlıyor.

"Yeni bir oyuncu" gibi görünen şey, Bitcoin boğaları için kısa bir Noel tezahüratının ardından 50.000 doları dirence çevirmeye başlıyor. Bitcoin, 'yeni oyuncu' uyarısı üzerine 50 bin doların altına düştü Binance balinası BTC fiyatına baskı yapıyor.

Bitcoin (BTC), döviz girişlerinin temkinli iyimser havayı yakalamasıyla 26 Aralık'ta birkaç gün içinde ilk kez 50.000 $ kaybetti.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp)

"Yeni oyuncu" 50.000 Dolarlık Satış Duvarını Güçlendirdi

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView'den alınan veriler, oynaklığın Cumartesi günü BTC/USD'yi vurduğunu gösterdi. Parite, geri çekilmeye başlamadan önce 51.500 $'a ulaşmıştı ve bu, 49.644 $'a kadar bir düşüşle sonuçlandı. Yazının yazıldığı sırada, Bitcoin 50.000 doların etrafında dönüyordu.

Hareket, büyük borsa Binance'e girişlerdeki artışla birlikte geldi ve sipariş defteri verileri 50.000 $'da yeni bir direnç duvarı inşa edildiğini gösteriyor.

Binance sipariş defteri ısı haritası grafiği

Davranış, büyük hacimli bir yatırımcının piyasa önyargısını şekillendirdiğine işaret ediyor ve Binance, son günlerde bu tür faaliyetler konusunda zaten şüphe kaynağıydı.

Veri analizi hesabı Material Scientist, Binance'in hızla değişen sipariş defteri kurulumuyla ilgili yorumlarda "Bu yeni bir oyuncuya benziyor" dedi.

Binance BTC denge tablosu

Zincir içi izleme kaynağı Coinglass'tan elde edilen verilere göre, genel olarak, döviz bakiyeleri 22 Aralık'tan itibaren 1,69 milyondan 1,75 milyon BTC'ye 60.000 BTC yükseldi.

Ethereum 4.000 Dolarlık Savunma Bölgesini Koruyor

Altcoin yatırımcıları için hafif bir rahatlama olsa da, büyük sermayeli tokenlerin çoğu, Bitcoin'in son düşüşünden sonra nispeten zarar görmedi.

2021'in En İyi Kripto Kazananları ve Kaybedenleri

Ether (ETH) yazı yazılırken hala 4.000 doların üzerindeydi.

ETH/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp)

Piyasa değerine göre ilk on kripto para birimindeki diğerleri ya kayıpları %1,5'in altında tuttu ya da sabit performans gördü.

ETH/USD için, popüler tüccar Pentoshi, boğaların ileriye dönük savunması için 3.940-4.000 dolar “anahtar” alan olduğunu vurguladı.

" Bu yuvarlak dipte bir yukarı itme ve biraz ivme görmek istiyorum. 4,4-4,5k satmak istiyoruz" diye ekledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ